Alp Disiplini
Olimpiyat Oyunları

Emre Şimşek ilk yarışı tamamlayamadı

Share this with
Copy
Share this article

Soçi 2014 - Alp disiplini slalom ilk yarışı sırasında Emre Şimşek

Image credit: AA

ByEurosport Türkiye
22/02/2014 at 16:27
@EurosportCom_TR

Rusya'nın Soçi kentinde yarın sona erecek 22. Kış Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye'yi Alp disiplininde temsil eden Emre Şimşek, erkekler slalom mücadelesinin ilk turunda son metrelerde düşünce yarışı tamamlayamadı.

Rosa Khutor Alp Disiplini Merkezi'nde gerçekleştirilen ve 115 sporcunun start aldığı slalom mücadelesinde 79. sırada yarışan milli sporcu, iyi başladığı turda son metrelere gelirken düştü. Milli sporcu ilk yarışı tamamlayamadığı için, slalomun ikinci yarışında yer alamayacak.

Slalomun ilk yarışını 38 sporcu bitiremedi.

Alp Disiplini

Büyük slalomda şampiyon Ted Ligety

19/02/2014 AT 14:56

Soçi 2014'te katıldığı ilk yarışta erkekler büyük slalomda 68. olan milli kayakçı, slalom yarışının ardından olimpiyat oyunlarını tamamladı. Şimşek'in bu akşamki yarışıyla Türk sporcuların kış oyunlarındaki mücadeleleri de sona erdi.

"Olimpiyat tarihimizde en iyi derece olabilirdi"

İyi bir performansla başladığı mücadelede düştüğü için üzgün olan milli sporcu, AA muhabirine yaptığı değerlendirmede, "Sonuç olarak iyi olacaktı. Ara derecelere baktığımız zaman, 6-7 saniye civarında geriden gelecektim. Bu da olimpiyat tarihimizde herhalde en iyi derece olabilirdi" dedi.

Düşmesine rağmen bugünkü kayak performansından memnun olduğunu kaydeden Şimşek, "Yukarıdaki bölümü iyi kaydım. Son bölüme doğru gelince bir tümsek vardı. Bazen risk almak gerekiyor. Hızlı gidebileyim diye risk aldım, kayaklarımı olabildiğince bıraktım. Tümsek beni aşağıya doğru fırlattı, sonra kurtaramadım. Bundan dolayı üzüntülüyüm. Sonucum gayet iyi olacaktı" diye konuştu.

Pistin üst tarafının kötü olduğunu anlatan milli sporcu, "Çok fazla tümsek olduğu için istediğiniz gibi kayamıyorsunuz. İlk sıralardakiler nasıl kaydıysa onların izinden gitmeye çalışıyorsunuz. Bu da sizin tekniğinizi bozuyor. Herkesin tekniği farklı. Düştüğüm noktaya kadar iyiydim. Çok da rahattım" ifadelerini kullandı.

Bu arada yarın oyunların kapanış töreninde Türk kafilesinin bayrağını Alp disiplini sporcularından Tuğba Kocaağa taşıyacak.

Olimpiyat Oyunları

Tina Maze koleksiyonunu genişletiyor

18/02/2014 AT 14:15
Olimpiyat Oyunları

Tina Maze koleksiyonunu genişletiyor

18/02/2014 AT 14:15
Related Topics
Alp DisipliniOlimpiyat Oyunları
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

PyeongChang

Alp disiplini takım finalinde İsviçre'ye altın, Norveç'e rekor geldi

24/02/2018 AT 11:45

Latest Videos

Crans-Montana

Crans Montana'da günün kazaları

00:01:53

Most popular

WEC

The Race All-Star - 16/05

16/05/2020 AT 13:47
View more