PyeongChang 2018 Kış Olimpiyatları'nda erkekler Alp disiplini slalom yarışı büyük sürprizlere sahne oldu.
Daha önce kombine ve dev slalomda şampiyonluğa ulaşan Marcel Hirscher için üçüncü olimpiyat altınını kovaladığı slalom mücadelesi hayal kırıklığıyla sonuçlandı. Yarışın ilk ayağında düşen Avusturyalı sporcu, bu sebeple ikinci ayakta yarışma hakkını kaçırdı. Bu kategoride Türkiye'yi temsil eden Serdar Deniz de ilk ayakta parkuru tamamlamayı başaramadı ve ikinci ayakta mücadele edemedi.
Hirscher'in denklemden çıkmasıyla madalya rekabetinin birçok isme açık hâle geldiği yarışta şampiyonluğun en güçlü favorisi, ilk ayağı rakiplerinin önünde tamamlayan Henrik Kristoffersen'di. Ancak Norveçli sporcu ikinci ayakta yaşadığı denge kaybı sonrası parkuru tamamlayamayınca altın madalyanın sahibi 1:38.99'luk toplam süresiyle İsveçli Andre Myhrer oldu. Ülkesinin erkekler Alp disiplininde 1980 yılından bu yana süren olimpiyat altını hasretine son veren 35 yaşındaki Myhrer, aynı zamanda kış olimpiyatlarında şampiyonluk sevinci yaşayan en yaşlı İsveçli olarak tarihe geçti.
PyeongChang
Marcel Hirscher ikinci altınını dev slalomda kaptı
18/02/2018 - 10:22
Yarış sonunda saniyenin %34'ü farkla ikinci sırada yer alan İsviçreli Ramon Zenhausern gümüş madalya elde ederken, yarışta bronz madalyanın sahibi ise 0.67 saniyelik farkla Avusturya'dan Michael Matt oldu.
PyeongChang
Marcel Hirscher kariyerindeki eksik parçayı tamamladı
13/02/2018 - 07:47
Dünya Şampiyonası
Hirscher'den sağlam bitiriş
17/02/2013 - 20:43