At Yarışı

Katar Prix de l’Arc de Triomphe Başlıyor

Share this with
Copy
Share this article

Longchamp se engalana para celebrar el Qatar Prix Arc Du Triomphe

Image credit: Eurosport

ByEurosport Türkiye
09/10/2015 at 12:35
@EurosportCom_TR

Heyecanla beklenen Qatar Prix de l’Arc de Triomphe yarışı önümüzdeki Pazar günü Longchamps hipodromunda koşulacak.

Heyecanla beklenen Qatar Prix de l’Arc de Triomphe yarışıönümüzdeki Pazar günüLongchamps hipodromunda koşulacak. Yarışın favorisi olan Treve’e karşıyeni rakipler bu özel yarışiçin adaylığınıkoyuyor. En son açıklandığıüzere bu adaylardan biri de Olivier Peslier’nin bindiği Migwar isimli at.

4 Ekim’de koşulacak Qatar Prix de l’Arc de Triomphe yarışıbelki de şimdiye kadar gerçekleşmemişbir olaya tanık edecek. Jokeyi Thierry Jarnet ile sıkıbir şekilde antrenmanlarına devam eden Treve, kendisinden beklenen birinciliği elde ederse ilk defa bu yarışta üçkez zafer yaşayan at unvanınıalacak.

At Yarışı

"93. Son Düzlük" - Gazi Koşusu

04/07/2019 AT 11:40

Treve’in karşısında New Bay, Prince Gibraltar ve Siljan’s Sage gibi şimdiye kadar kendini göstermişünlürakiplerin dışında Jack Hobbs, Erupt, Golden Horn, Dolniya, Flintshire, Found ve Free Eagle gibi isimler de kendilerini göstermeye çalışacak.

Arc yarışında bu sene yoğun bir katılım olmayacak, ama efsanevi at Reine Treve’in aynızamanda eküri arkadaşıolan Migwar göze çarpan atlardan.

2012 doğumlu Sea The Stars’ın oğlu Migwar kariyerinin başından beri Freddy Head tarafından çalıştırılıyor. Sahibi ise Şeyh Abdulla Bin Khalifa Al Thani.

Koştuğu ilk iki yarışıOlivier Peslier’nin eşliğinde kazanan Migwar, bir sene önce Longchamp’da 1800 metre üzerinde koşulan Maiden yarışınıda yine Olivier Peslier ile kazandı. Aynısene sadık binicisiyle Mart ayında Saint-Cloud yarışında beşat boyu farkla galip geldi.

25 Ağustos’ta koşulan Clairefontaine Grand Prix’sinde, Listed seviyesinde ikinci sırayıalırken birinciliği Ming Dynasty elde etmişti. O zamandan beri bir kez halk içinde koşan tay, Longchamp’da Prix Niel yarışında dört artıçeyrek at boyu farkla üçüncüsırayıalmış, New Bay ise ikinciliği elde etmişti. New Bay iki at boyu mesafeden az bir farkla Siverwave’i geride bırakmıştı.

Migwar favoriler arasında gösterilmese deönümüzdeki Pazar günüusta bir jokeyin yönetiminde olacak.

At Yarışı

Anlatılmaz, yaşanır: Gazi Koşusu

30/06/2019 AT 10:08
*THE GRAND NATIONAL

50 bin seyirci, 40 at, 30 engel ve bir büyük şampiyon

11/04/2019 AT 10:42
Related Topics
At Yarışı
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

At Yarışı

"93. Son Düzlük" - Gazi Koşusu

04/07/2019 AT 11:40

Latest Videos

At Yarışı

Horse Excellence : Racing Longines Golden Slipper

00:03:35

Most popular

WEC

The Race All-Star - 16/05

16/05/2020 AT 13:47
View more