At Yarışı

Treve’in Hedefi Qatar Prix de l’Arc de Triomphe!

Share this with
Copy
Share this article

Golden Horn, ridden by Frankie Dettori, won the Prix de l'Arc de Triomphe on Sunday, denying French filly Treve a record third victory at Longchamp

Image credit: AFP

ByEurosport Türkiye
09/10/2015 at 12:36
@EurosportCom_TR

Önümüzdeki Pazar günü koşulacak olan ve heyecanla beklenen Qatar Prix de l’Arc de Triomphe yarışı 18 atın katılımıyla gerçekleşecek.

Dünyanın farklınoktalarından gelen ve birbirinden yetenekli 17 İngiliz atı, favori Treve karşısında kabiliyetlerini sergileyecekler. Bu yarışıiki kez kazanan Treve bir kez daha galip gelirse daha önce ulaşılmamışbir başarıya imza atarak tarihe geçecek.

Pazar günükoşulacak yarışta antrenör AndréFabre’ın çalıştırdığıüçat olacak. Flintshire geçen sene aynıyarışta Treve’in arkasından ikinciliği elde etmişti. Prince Khalid Abdullah’a ait olan bu at birkaçhafta önce Amerika’da bir Grup1 yarışında galip geldi. Elverişli iklim koşullarına alışık olan Flinshire hava güzel olduğu sürece potansiyelinin de maksimumunu kullanabilecek.

At Yarışı

"93. Son Düzlük" - Gazi Koşusu

04/07/2019 AT 11:40

AndréFabre’ın çalıştırdığıdiğer bir at olan New Bay ise Chantilly’de Prix du Jockey Club yarışınıkazandı. Deauville zaferinden sonra Longchamp’da Arc Trials-Prix Niel yarışında birinci gelen New Bay favoriler arasında. Daha önce engelli at yarışıjokeyliği yapan gençyetenek Vincent Cheminaud New Bay’e eşlik edecek.

Godolphin ekürisinden gelen Manatee, Prix de l’Arc de Triomphe’u hedefleyenlerden. Bu sene Prince Gibraltar ve Spiritjim’i geçerek Chantilly Grand Prix’sini kazanan Manatee, Saint Cloud Grand Prix’sinde dördüncüsırada yer aldı ve geçen Haziran’dan beri yarışkoşmamışolduğu için bu haftasonu formda olacağıkesin. Prince Gibraltar, Dolniya ve Eruptüst düzey galibiyetlerle yeteneklerini kanıtlamışatlar. Jean Claude Rouget’nin ekürisinden gelen Prince Gibraltar, Almaya’da Longines Grooser Preis von Baden yarışında galip gelmişti. Dolniya sene başında Longines Dubai Scheema Classic yarışında birinci olmuş, Prix du Foy yarışında ise dördüncülüğüelde etmişti. Erupt ise geçtiğimiz yaz Grand Prix de Paris yarışınıkazanmıştı. Aiden O’Brien’ın çalıştırdığıFound ve Tapestry de bu yarışa katılacak daha az tanınmışatlardan bazıları.

At Yarışı

Anlatılmaz, yaşanır: Gazi Koşusu

30/06/2019 AT 10:08
*THE GRAND NATIONAL

50 bin seyirci, 40 at, 30 engel ve bir büyük şampiyon

11/04/2019 AT 10:42
Related Topics
At Yarışı
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

At Yarışı

"93. Son Düzlük" - Gazi Koşusu

04/07/2019 AT 11:40

Latest Videos

At Yarışı

Horse Excellence : Racing Longines Golden Slipper

00:03:35

Most popular

Tenis

2020 Madrid Açık | CANLI YAYIN

28/04/2020 AT 10:07
View more