Atletizm

Terzi'nin istifası kabul görmedi

Share this with
Copy
Share this article

mehmet terzi, salon atletizm

Image credit: AA

ByEurosport
31/07/2013 at 19:17

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, doping skandalları sebebiyle görevinden istifa etti ancak Terzi'nin istifası yönetim kurulu tarafından kabul görmedi.

Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) Genel Sekreteri Nihat Doker'in 1 Eylül'den itibaren görevinden ayrılmasına karar verilirken, TAF Teknik Kurul Başkanı Muharrem Or'un sözleşmesi feshedildi.

Federasyon başkanı Mehmet Terzi'nin başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda yönetim kurulu üyeleri gündem maddelerini değerlendirdi.

Atletizm

Terzi'den Aslı ve Nevin açıklaması

07/05/2013 AT 10:27

Terzi istifa etti
Terzi, yaptığı konuşmasında, 2013 yılında dopingle ilgili yaşanan olumsuzluklardan ve medyada atletizmle ilgili yer alan yıpratıcı haberlerden dolayı çok üzüldüğünü ifade ederek, istifa etmek istediğini belirtti.

Yönetim kurulu üyeleri ise Federasyonun geçmişten gelen başarılı çalışmalarının artarak devam ettiğini dile getirerek, oy birliğiyle aynı ekibin büyük istek ve azimle Mehmet Terzi başkanlığında çalışmaya devam etmesini istedi. Böylece, Terzi istifa kararından vazgeçirildi

Yaklaşık 4 saat süren toplantıda TAF Genel Sekreteri Nihat Doker'in 1 Eylül'den itibaren görevinden ayrılması ve TAF Teknik Kurul Başkanı Muharrem Or'un sözleşmesinin feshine karar verildi.

Toplantıda alınan diğer kararlar ise şöyle:

"- Akdeniz Oyunları, Avrupa Dağ Koşusu, Dünya Yıldızlar Dağ Koşusu, Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları, Avrupa Gençler Atletizm Şampiyonası, 23 Yaş Altı Avrupa Atletizm Şampiyonası ve Dünya Yıldızlar Atletizm Şampiyonası'nda dereceye giren sporcuların, antrenörlerin ve kulüplerin ödüllerinin verilmesi için Spor Genel Müdürlüğü'ne teklif verilmesi.

- Dopingle mücadeleyle ilgili Türkiye Atletizm Federasyonu'nun 'Dopinge Sıfır Tolerans' sloganıyla süregelen çalışmalarının yanı sıra kamuoyunda oluşan dopingle ilgili yanlış ve eksik bilgileri önlemek amacıyla gerekli tedbirlerin alınması, dopingi önlemek amacıyla sporcuların, antrenörlerin, kulüplerin ailelerin, medyanın ve tüm tarafların dahil edileceği Dopingle mücadele toplantıları" ile seminer ve panellerin düzenlenmesi ve destekleyici yayınlar yapılması.

- TAF'ın kurumsal kimliğine zarar verici, yanıltıcı haberler yapan ve yayanlar hakkında hukuksal süreçlerin başlatılması."

Atletizm

Terzi: İddiaların çıkış zamanı manidar

22/03/2013 AT 15:35
Atletizm

Sergey Bubka ile sırıkla atlamanın sırları, antrenörlük ve işin teknik kısmı üzerine

28/04/2020 AT 16:29
Related Topics
Atletizm
Share this with
Copy
Share this article