Bucks’ın ortaklarından Marc Lasry’nin oğlu33 yaşındakiDemokrat Alex Lasry, Cumhuriyetçi senatör Ron Johnson’ın koltuğu için seçimlere girecek.

Lasry, dört dakikalık duyuru videosunda şunları söyledi: “Yeni bir düşünce tarzına ve bakış açısına ihtiyacımız var. Son 20 yılda sistemi sarsan üç büyük sorun yaşadık: 9 Eylül, 2008 krizi ve şimdi de pandemi. Ve hala bazı şeyleri düzeltemedik.”

Basketbol
Fenerbahçe durdurulamıyor
20/02/2021 - 15:24

Lasry söz konusu videoda ekonomik adalet, iş imkanı yaratma ve sosyal adalet konuları başta olmak üzere önceliklerinin de altını çizdi. Lasry, Milwaukee Bucks’ın ağustos ayında Orlando Magic’e karşı oynadığı beşinci maçı, polisin siyahi vatandaş Jacob Blake’i vurmasından ötürü protesto etmesini desteklemişti.

Lasry, o dönem attığı tweette şu sözlere yer vermişti: “Bazı şeyler basketboldan büyüktür. Oyuncuların ve organizasyonun bugün sergilediği duruş, bizim bıktığımızın göstergesidir. Yeter artık. Değişim gerçekleşmeli. Oyuncularımızla gurur duyuyorum ve gerçek bir değişimin yaşanması yolunda oyuncularımıza destek olmak adına yüzde yüz onların arkasında olduğumuzu söylemek istiyorum.”

Öte yandan Lasry, 29 Ağustos’ta Kenosha’da düzenlenen adalet yürüyüşüne de katılmıştı.

Basketbol
Utah Jazz İçin Son Şans
19/02/2021 - 16:36
Basketbol
Anadolu Efes, Olympiakos’a nefes aldırmadı
19/02/2021 - 13:01