Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde geçen hafta oynana Galatasaray-Fenerbahçe maçı, sarı-kırmızılı ekibin "sahada mevzuata aykırı takım kadrosu ile yer aldığı" gerekçesiyle TBF tarafından Galatasaray'ın hükmen mağlup sayılmasının yankıları sürüyor.

Bugün, başkan Dursun Özbek, yönetici Can Topsakal ve antrenör Ekrem Memnun basın toplantısı düzenledi.

Basketbol
Harun Erdenay: Lisans bölümündeki çocuk...
01/12/2015 - 12:52

Dursun Özbek'ten sert ifadeler
"Şoke edici bir kararın ertesinde hissiyatımızı, duruşumuzu sizlere anlatmak istedik. Fenerbahçe'yi muazzam bir alınteri, muazzam bir motivasyonla muhteşem bir başarı elde ettik.

Federasyon sahada alınteri dökerek, Galatasaray'ın bileğinin hakkıyla kazandığı galibiyete bir şeyler yapması lazımdı. Yahu dünyanın neresinde böyle bir açıklama var, Harun? Galatasaray'ın hakkını kimse yiyemez. Galatasaray'ı kimse harcayamaz. Federasyon başkanının yapamayacağı bir görevi bırakması gerektiğini düşünüyorum. Sen ne iş yapıyorsun orada?

Galatasaray'ın gücünün bedelinin kudretini ödeyecek gücün var mı? Sen kimsin? Bırak o görevi. Fenerbahçe'nin "emir eli" pozisyonunu terket. Basketbol sahalarda oynansın, masada değil.

Bizim çocuk dediğin kim Harun? Galatasaray'ın hakkını kimse gasp edemez. Sen kimsin ki Galatasaray'ın oyuncusunun tazminatını ödeyeceksin. Sen kimsin Harun?"

Basketbol
Fenerbahçe durdurulamıyor
20/02/2021 - 15:24
Basketbol
Utah Jazz İçin Son Şans
19/02/2021 - 16:36