Euroleague Final Four'unda üçüncülük mücadelesi, yarı finalde Real Madrid'e kaybeden Fenerbahçe Ülker ile Olympiakos'a boyun eğen CSKA Moskova arasında oynandı. CSKA Moskova, 28 sayıya kadar çıkardığı farkı koruyamamasına rağmen son bölümü iyi oynayarak maçı 86-80 kazanmayı başardı.
Koç Zeljko Obradovic, Real Madrid maçında parkeye sürdüğü ilk beşte üç değişiklik yaparak Oğuz Savaş, Melih Mahmutoğlu ve Nemanja Bjelica'ya şans verdi. Ancak maça iyi başlayan CSKA Moskova oldu. Çeyreğe 12-0 ile giren ve bir ara durumu 22-4'e getiren Rus ekibi, periyodu 27-13 önde tamamladı. Fenerbahçe Ülker'in ilk çeyrekte bulduğu 13 sayının 9'u Andrew Goudelock'tan geldi.
İkinci çeyrekte Nando De Colo'nun da devreye girmesiyle hücumdaki etkinliğini koruyan CSKA, soyunma odasına 48-24 önde girdi.
Türkiye Basketbol Ligi
Obradovic'ten yeni sözleşme müjdesi
16/05/2015 - 16:58
Üçüncü periyodun ilk iki dakikası geride kalırken 54-26 ile 28 sayıya çıkan fark, Goudelock ve Bjelica'nın çabalarıyla yavaş yavaş eridi. Çeyreğin son bölümünde Zisis ve De Colo'ya çıkan iki sportmenlik faul düdüğüyle ortam gerilirken, sarı lacivertliler üçüncü çeyreği 66-55 geride kapadı.
Son çeyreğe Goudelock'ın üst üste dört sayısıyla başlayan Fenerbahçe Ülker, kenardan gelen Semih Erden'in devreye girmesiyle maçı dengeye getirdi. İki pota altında blokları, ribauntları ve sayılarıyla etkili olan Semih'e yapılan sportmenlik dışı faulün ardından fark üçe indi: 70-67. Fenerbahçe Ülker hücumunda Zisis'in üçlüğüyle skor eşitlendi.
Fenerbahçe Ülker öne geçmeyi bir türlü başaramazken, 77-77'de skor tekrar dengeye geldi. Jackson ve De Colo ile üst üste faul çizgisine giden CSKA, bitime 01.47 kala farkı tekrar dörde çıkardı. Fenerbahçe Ülker'in en skorer ismi Goudelock, De Colo'ya yaptığı faulle beşleyerek oyun dışı kaldı. Son dakikalarda üstünlüğü yeniden ele geçiren CSKA, salondan galip ayrılarak Euroleague'de üçüncülüğü elde etti.
Tweet
Euroleague
Pablo Laso: Spanoulis değil, Olympiakos beni endişelendiriyor
16/05/2015 - 14:53
Basketbol
Fenerbahçe kazanarak başladı
02/10/2021 - 12:14