Nasılsınız? Hayatınız nasıl gidiyor?

Teşekkür ederim, gayet iyiyim. Karantina sürecindeyken her gün derslerime konsantre oluyordum, basketbol biraz daha dengeli bir plandaydı. Evde olduğum için basketbol konusunda mükemmel bir gelişim kaydetmem zordu, sadece sahip olduğum şeyleri korumaya çalıştım. Her gün Zoom üzerinden takım arkadaşlarımla toplantılar yaptık, fiziksel kondisyonumuzu koruduk. Biraz da PlayStation oynadım. Son dönemlerde ise tüm konsantrasyonumu basketbola verdim doğal olarak. Her anlamda gelişmek için antrenmanlar yapıyorum ve yeni sezona hazırlanıyorum. Umarım koronavirüs yüzünden sezon iptal edilmez.

Basketbol
Böylesine zor zamanlardan geçen herhangi birine
8 SAAT ÖNCE

Basketbol oynamaya nasıl başladınız?

Basketbola 10 yaşımdayken başladım. Biliyorum, birçok oyuncuya göre biraz geç başladım fakat kısa sürede iyi bir gelişim gösterdiğimi düşünüyorum. Basketbol oynamaya başlama sebebimin ardında arkadaşlarımın bu oyuna olan tutkusu vardı. Demek istediğim, en sevdiğim arkadaşlarım basketbol oynuyorlardı ve onlarla zaman geçirmek istiyordum. Böylece basketbola başladım. Doğrusunu söylemem gerekirse bu hobimi profesyonelleştireceğimi düşünmezdim fakat Stellazura Roma’nın bana verdiği şans sayesinde işler tamamen değişti. İtalya’ya gittim, okul bursu kazandım ve onlar için oynamaya başladım.

Ailenizden bahsedebilir misiniz?

Beni annem büyüttü, ona bana kattığı her şey için teşekkür etmek istiyorum. O bir terzi ve, ah, bana nasıl dikiş yapacağımı öğretiyor. Çünkü günün birinde basketbolu bırakırsam dünyanın en güçlü terzisi olabileceğimi düşünüyor.

Ailenizde sizin dışınızda bir sporcu var mı?

Hayır sadece ben sporcuyum.

Roma’daki deneyiminiz nasıldı?

Tek kelimeyle mükemmel! Orada sadece bir yıl oynadım fakat o yılda İtalya Şampiyonluğunu kazandık. Mükemmel takım arkadaşlarına ve sizi her konuda eğitebilen antrenörlere sahiptim. Geçtiğimiz sezonu ise Oxygen’de tamamladım. Eh, doğrusunu söylemem gerekirse, takım olarak berbattık. Çok fazla fedakârlık yaptık, takım olarak %100’ümüzden fazlasını verdik, şampiyon olacağımıza da inanmıştık ama basketbolun en büyük gerçeğiyle karşılaştık. Her şey her an değişebiliyor.

Sizce Avrupa ile ABD basketbolu arasındaki en büyük fark ne?

Bence Avrupa’da işler tamamen taktiksel düzeyde gidiyor ama Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en önemli şeyler bireysel yetenek ve atletizm.

https://imgresizer.eurosport.com/unsafe/0x0/filters:format(jpeg):focal(1449x134:1451x132)/origin-imgresizer.eurosport.com/2020/08/31/2874736.jpg

Bireysel antrenmanlarınızda en çok hangi konu üzerinde çalışıyorsunuz?

Günümüzde pozisyon fark etmeksizin her oyuncunun şut atabilmesi, dripling yapabilmesi ve belirli pas özelliklerine sahip olması gerekiyor. Bu nedenle en çok çalıştığım şeyler şut ve dripling.

En sevdiğiniz hücum ve savunma setleri neler?

Pick-and-roll oynamayı ve blok için çok büyük bir momentumla gelen oyuncuya fake verip pozisyonu smaçla bitirmeyi seviyorum. Savunmada ise tamamıyla baskıda kalmak favorim.

Hobileriniz neler?

Klasik bir gencin sahip olduğu hobilerim var. Yüzmeyi, Fortnite oynamayı, film ve dizi izlemeyi seviyorum. Ah, bir de dans etmeye bayılıyorum.

En sevdiğiniz dizi ne?

Lucifer.

En sevdiğiniz film ne?

Yenilmezler serisi.

En sevdiğiniz müzik türü ne?

Kesinlikle rap.

NBA’den gelmiş geçmiş bir ilk beş kurmanızı istesem.

Magic Johnson

Allen Iverson

Kobe Bryant

Michael Jordan

LeBron James

Basketbol
Yarım kalan hikâye
20 SAAT ÖNCE
Basketbol
Germano D’Arcangeli ile Stella Azzurra’daki kültür ve fazlası
19/09/2020 - 08:12