Spor organizasyonları ele alındığında pandemiyle başa çıkmada en başarılı yönetimi sergileyen NBA, her ne kadar oyuncuları ve teknik ekipleri korumaya yönelik politikalarında üst düzey mücadele etse de birçok hakemin karantinaya girmesine engel olamadı.
Şu anda NBA'de en az 10 hakemin koronavirüs nedeniyle karantinada olduğu, sadece bir hakemin sakatlık nedeniyle maçlarda görev alamadığı kaydedildi.
Koronavirüse yakalanmış kişilerle temasa geçenleri takip cihazıyla kontrol altına alınan NBA'de bu sezon 24 hakem en az bir maç da olsa görev yapamadı.
Basketbol
Portland koç değişikliğine gidebilir
DÜN - 17:29
NBA'de takımlar kiraladıkları uçaklarla seyahatlerini gerçekleştirirken hakemler ise biletli bir şekilde uçaklarla seyahat ediyor.
Adı verilmeyen bir genel menajer, bu durumun tüm sezon boyunca yaşanan kötü bir olay olduğunu ifade ederken, bir başka genel menajer ise maçlarda görev yapamayan hakemlerin yerine gelen hakemlerin genç ve tecrübesiz olduğunu ifade etti.
NBA Hakem Geliştirme ve Eğitimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Monty McCutchen, hakemlerini savunurken G-League'de görev yapan ancak doldurma göreviyle NBA'e atanan her hakemin yeteri kadar tecrübeli olduğunu ifade etti.
https://i.eurosport.com/2021/03/06/3006754.jpg
Basketbol
Anadolu Efes, Final Four'da
04/05/2021 - 20:26
Basketbol
Doncic'e Maç Cezası Yolda
03/05/2021 - 19:03