İngiltere’de artan koronavirüs vakaları ve buna bağlı olarak gelen maç iptalleri takımların elini zora sokuyor. Bu konuyla ilgili konuşan Manchester United menajeri Ralf Rangnick, Premier Lig kulüplerinin Lig Kupası’nda oynamamaları gerektiği konusunda öneride bulundu.
Covid-19 nedeniyle beş oyuncu değişikliği kuralının da geri gelmesini isteyen Rangnick, Noel dönemindeki birçok maçın ertelenmesiyle İngiliz futbolunun sıkışık bir fikstüre maruz bırakıldığını söyledi.
https://i.eurosport.com/2021/12/05/3266555.jpg
Basketbol
İki yıldızdan kötü haber
13/01/2022 - 04:40
Rangnick, fikstürün yoğun olması nedeniyle kulüplerin zor durumda kaldığını belirtirken İngiltere Lig Kupası’ndaki maçların sadece küçük kulüplere fayda sağladığına inanıyor.
“İngiltere gibi kupa maçları oynatan bir diğer ülke Fransa’ydı, ancak onlar da artık bu maçları oynatmıyorlar."
“Bu konuşabileceğimiz ve tartışabileceğimiz bir şey. Lig Kupası hala üçüncü ve dördüncü lig takımlarının mali durumlarını iyileştirmek için oynatılıyor.
Beşinci oyuncu değişikliği kuralının geri gelmesi konusundaki isteğini de dile getiren Alman menajer; "İngiltere, beş oyuncu değişikliğine izin vermeyen tek ülke. 18 ay önce Covid başladığında her takımın beş oyuncu değiştirebileceğine karar verildi. Özellikle koronavirüse yakalanan oyuncuların dinlendirilmesi için bunu gerekli görüyorum.” ifadelerini kullandı.
Basketbol
NBA'de bir rekor daha
03/01/2022 - 14:24
Basketbol
"Son kolamı Sırbistan'da içtim"
02/01/2022 - 17:48