Micheal Jordan’dan Willis Reed’e kadar her şeye şahit olan, 1967’den 2004’e kadar New York Knicks’in sesi olarak tanınan Marv Albert, 1963 yılında radyoda başladığı spikerlik kariyerine son vermeye hazırlanıyor.
Albert, basketbol yoğunlukta olmak üzere, Hall of Fame kariyerinde birçok sporda yer almayı başardı.
NBA Başkanı Adam Silver, Turner Sports'a yaptığı açıklamada, "NBA basketbolu ile Marv Albert’ın sesi kadar yakından ilişkilendirilebilen hiçbir şey yoktur." ifadelerini kullandı.
Basketbol
Danny Green, 2-3 hafta yok
BIR GÜN ÖNCE
Albert, son maç anlatımını TNT kanalında gerçekleştirecek. 22 yıldır Turner çatısı altında çalışan Albert, 19 sene ise NBA ile beraber çalıştı.
"NBA yayıncılılığım göz açıp kapayıncaya kadar geçti ve bu kadar harika ve yetenekleri insanlarla çalıştığım için çok şanslıyım. Şimdi ise bahçecilik becerilerimi ve salon dansım üzerinde çalışma fırsatım olacak.
https://i.eurosport.com/2021/05/19/3135757.jpg
Albert, o meşhur “Evet” sesi ile anılıyor ve kendisi futboldan tenise, hokeyden boksa kadar tüm sporlarda yer almayı başardı.
Fakat Albert’ın sesi, en çok NBA ile ilişkilendiriliyor. NBC ve Turner’da tam tamına 13 NBA Finali ve 25 All-Star maçında görev yapan Albert, 1992 Barcelona Olimpiyatları’nda Rüya Takımı’nın altın gadalya macerasında da görev yapmıştı.
Albert, sekiz Super Bowl ve sekiz Stanley Kupası Finali maçlarında sporseverlere anlatımda bulunmuştu.
Basketbol
Budenholzer'ın koltuğu sallantıda
DÜN - 15:44
Basketbol
NBA, normal takvimine dönüyor
11/06/2021 - 08:12