İspanyol gazetesi MARCA’nın haberine göre NBA, FIBA ile birlikte EuroLeague’i geride bırakacak bir Avrupa Konferansı kurmanın hazırlıklarını yapıyor. Bazı EuroLeague takımlarının son zamanlarda organizasyona gösterdikleri hoşnutsuzluk, ligin başkanı ve CEO'su Jordi Bertomeu'nun yetkilerinin hissedar kulüpler tarafından kısıtlanması NBA Avrupa'nın yaratılması için boşluk yarattı.
FIBA’nın geçen yaz göreve başlayan genel sekreteri Andreas Zagklis'in liderliğinde ilerleyen proje, daha önce de birçok farklı şekilde gündeme getirilmişti.
https://i.eurosport.com/2021/09/30/3229350.jpg
Basketbol
"Joel Embiid, bu yüzden MVP"
08/05/2022 - 09:13
Tarafların resmi açıklamalarına göre, NBA ve FIBA’nın bu kez üstünde çalıştığı format ise iki kurumun ortaklaşa organize ettiği Basketbol Afrika Ligi’nde modellenen bir şampiyonanın yanı sıra tüm Avrupa liglerinin tek bir ligde birleşmesi üzerine tasarlanıyor.
Doğru adımları atarak ilerlemek isteyen kurumların şu anda ana endişesi sağduyu. Avrupa Süper Ligi kurma girişiminde bulunan futbol takımların karşılaştığı kamuoyu tepkisinden kaçınmak isteyen NBA ve FIBA yönetimleri, anlaşmaya varılabildiği takdirde gelecek sezondan itibaren bu yeni ligi başlatmak istiyor.
Basketbol
Ja Morant takımına inanıyor
22/04/2022 - 05:36
Basketbol
Joel Embiid'den koça tavsiye
20/04/2022 - 04:56