NBA’de 7 Mart gecesi Atlanta’da oynanacak olan All-Star maçının ilk beşinde yer alacak 10 oyuncu açıklandı. Batı ve Doğu Konferansı’nda halk, medya ve oyuncu oylaması sonucu en fazla oyu alan 5’er oyuncu belli oldu.
Buna göre Batı Konferansı’ndan en çok oyu alan ve takım kaptanı seçilen LeBron James, böylece kariyerinde 17. kez All-Star’a seçilmiş oldu. Batı Konferansı’ndan seçilen diğer dört oyuncu ise: Luka Doncic (2. kez), Nikola Jokic (3. kez), Kawhi Leonard (5. kez) ve Stephen Curry (7. kez).
Doğu Konferansı’nda en çok oyu alan ve takım kaptanı olma hakkına erişen isimse Kevin Durant (11. kez). Doğu’dan gelen diğer dört oyuncuysa şu şekilde: Bradley Beal (3. kez), Giannis Antetokounmpo (5. kez), Kyrie Irving (7. kez), Joel Embiid (4. kez).
Basketbol
Portland koç değişikliğine gidebilir
14 SAAT ÖNCE
Kadrolarda yer alacak diğer yedişer oyuncuyu ise koçların oyları belirleyecek. Bu oyuncular da belli olduktan sonra LeBron James ve Kevin Durant takım kaptanları olarak bir canlı yayında sırayla bu oyuncuları takımlarına seçecekler. LeBron James, 2018 yılında hayata geçen bu yeni formatta dördüncü kez üst üste bir konferansta en çok oyu alarak takım kaptanı olmayı başardı. İki senedir Giannis Antetokounmpo’yla ‘aldım-verdim’ yapan LeBron, bu kez kadro belirleme görevini Kevin Durant’le karşılıklı yapacak.
https://i.eurosport.com/2021/02/06/2986033.jpg

İşte All-Star Hafta Sonu Programı

NBA All-Star hafta sonunun programıysa belli oldu. Eski normalde üç güne yayılan hafta sonunda bu kez tüm etkinlikler bir gün içinde gerçekleştirilecek ve ‘Yükselen Yıldızlar’ maçı oynanmayacak. Saat 04.00’te başlaması planlanan All-Star maçı öncesinde saat 02.30’da sırasıyla Yetenek Yarışması ve 3 Sayı Yarışmaları düzenlenecek. 04.00’te başlayacak All-Star maçının devre arasındaysa All-Star hafta sonunun merakla beklenen etkinliklerinden Smaç Yarışması düzenlenecek.
NBA All-Star maçının formatıysa geçen senekiyle aynı olacak. Her periyodun skoru ayrı olarak tutulacak. Periyodu önde kapatan takım, anlaşmalı olduğu kuruma bağış yapılacak. Son çeyreğe gelindiğinde ilk üç çeyrekteki sayılar toplanacak ve önde olan takımın sayısına, Kobe Bryant anısına 24 eklenerek maç sonucunda ulaşılması gereken barem belirlenecek. Söz konusu bareme ilk ulaşan takım maçı kazanmış olacak.
Basketbol
Anadolu Efes, Final Four'da
04/05/2021 - 20:26
Basketbol
Doncic'e Maç Cezası Yolda
03/05/2021 - 19:03