Basketbol

New York Knicks'te yine yeni yeniden temiz sayfa hazırlıkları

Share this with
Copy
Share this article

New York Knicks - Madison Square Garden

Image credit: Resmi Siteden Alınmıştır

ByEurosport Türkiye
28/07/2020 at 08:51

New York Knicks, geçtiğimiz günlerde takımın başına Tom Thibodeau'nun getirildiğini açıkladı. Peki NYK, istediği temiz sayfayı bu sefer açabilecek mi?

New York Knicks, NBA tarihinde yalnızca iki kez şampiyon olmasına karşın Boston Celtics ve Los Angeles Lakers'ın ardından belki de NBA'de en fazla taraftarı olan franchise konumunda.

Red Holzman tedrisatı altında 1968 ile 1977 yıllarında fırtınalar estiren ve iki kez kupayı müzeye götüren New York Knicks, aradığı ivmeyi 1987'ye kadar yakalayamamıştı.

Basketbol

Yükseliş

7 SAAT ÖNCE

1987'de Rick Pitino'yla başlayan play-off serileri 2001'e kadar devam etmiş ve Knicks, bu süreçte iki kez NBA finaline yükselmişti. Patrick Ewing'in ligi domine ettiği yılların ardından Turuncular, Milenyum'un ilk çeyreğinin başlarında sıkıntılar yaşamaya başladılar.

2004 ile 2010 yılları arasında play-off potasında yer alamadılar ayrıca ideal bir franchise oyuncusu da draft edemediler.

Draft seçimlerinde yapılan hatalar ve verilen yanlış kontratlar takımı felakete doğru sürüklerken Carmelo Anthony, 2010'ların başında Madison Square Garden'a eski havayı getirmeyi başarmıştı fakat bu durum yalnızca üç sezon devam etti.

Carmelo'nun ritmden düşmesi ve hem draft seçimi hem de yaz arası transferleri anlamında yapılan yanlış hamleler NYK'nin art arda yedi kez play-off yapamadan sezonu baharda tamamlamasına neden oldu. Bu süreçte Mike Woodson, Derek Fisher, Kurt Rambis, Jeff Hornecek ve en son David Fizdale ile Mike Miller takım elbiselerle kenarda oldular.

Fizdale'in gönderilmesinin ardından Miller, sezonu tamamlamış ve NYK yönetimi yeni koç arayışlarına girmişti.

Bu arayışlar sonucunda 1981'den beri basketbolun takım elbiseli kısmında yer alan Tom Thibodeau, beş yıllık kontrat imzalayarak Knicks'in yeni baş antrenörü oldu.

Tom Thibodeau; 1981 ile 2010 yılları arasında Salem State (1984-1985'te baş antrenördü), Harvard, Minnesota Timberwolves, San Antonio Spurs, Philadelphia 76ers, New York Knicks, Houston Rockets ve Boston Celtics'te asistan antrenör olarak görev aldıktan sonra 2010'da Chicago Bulls'un başına getirildi. 2015'te Bulls'tan ayrılıp 2016'da Minnesota Timberwolves'un başına getirildi.

Peki sizce NYK, Thobodeau yönetiminde aradığı yükselişi yakalayabilecek mi?

Basketbol

Muhteşem Suns

07/08/2020 AT 09:44
Basketbol

Jaren Jackson Jr. nasıl oldu da bir franchise oyuncusuna dönüştü?

06/08/2020 AT 07:42
Related Topics
Basketbol
Share this with
Copy
Share this article