Luka Doncic önderliğinde Play-off'larda LA Clippers ile yedinci maça giden seri sonrasında ilk turda elenen Dallas Mavericks'te uzun yıllardır görev alan Rick Carlisle, yeni sezonda takımın başında olmayacağını ifade etmişti.
Bu gelişmenin hemen arkasında takımın efsane ismi Dirk Nowitzki'yi özel danışman olan kulübe getiren Dallas yönetimi, 2011 NBA Şampiyonluğu'nda tecrübesiyle fark yaratmış olan tarihin en iyi guardlarından Jason Kidd'i takım koçluğuna getirdi.
Koçluk kariyerinde üçüncü takımı çalıştıracak olan Koç Kidd, daha önce Brooklyn Nets ve Milwaukee Bucks takımlarında görev almıştı.
Tokyo 2020
Tokyo 2020 - Australia ile Puerto Rico - Basketbol – Olimpiyatların Önemli Anları
BIR SAAT ÖNCE
Öte yandan Genel Menajer Donnie Nelson'ın ayrılmasından sonra Nico Harrison ise hem Genel Menajer hem de Basketbol Operasyonları Başkanı görevine getirildi.
Bir diğer Batı Konferansı ekibi Portland ise Damian Lillard önderliğinde Play-off'larda daha başarılı olmak adına yeni adım atmış durumda.
https://i.eurosport.com/2021/06/02/3144410.jpg
Terry Stotts ile yollarını ayıran Portland, NBA tarihinin bir başka en iyi guardlarından Chauncey Billups ile anlaştı. LA Clippers koçu Tyronn Lue'nun yardımcılığını yapan Billups, antrenör pozisyonda ilk yıllarını geçiriyor.
Tokyo 2020
Tokyo 2020 - Japan (102) ile Nigeria (83) - Basketbol – Olimpiyatların Önemli Anları
10 SAAT ÖNCE
Tokyo 2020
Tokyo 2020 - Slovenia ile Spain - Basketbol – Olimpiyatların Önemli Anları
DÜN - 15:17