Houston Rockets ile çalkantılı bir transfer dönemi geçiren James Harden için tavsiyelerde bulunan NBA efsanesi Ray Allen, "Bir noktada kendinizle yüzleşip 'Bir sonraki seviyeye ulaşmak için ne yapmam gerekiyor?' sorusunu sormanız lazım. Birçok oyuncu değişiklik yapacağını ve ayarlamalar yapacağını söyleyecektir ancak bu tür kararlar zordur. Sürecin zor olduğu bu dönemde büyük fedakarlıklar yapmanız gereklidir." dedi.

Harden'ın takım arkadaşları için de güvenilir olması gerektiğini belirten Allen, "James, yeni bir grup oyuncuyla beraber oynayıp kendisinin onları taşıyabileceğini düşündüğü kadar onların da kendisini taşıyabileceği de düşünüyor mu? Herkes mücadelesini veriyor ve kimse pes etmek istemiyor. Bence, James topsuz oyunda da performans gösterebilir. Ancak bunu kendisine sorması gerekiyor. 'Ben gerçekten de bunu istiyor muyum?' diye."

Basketbol
NBA'de Haftanın Oyuncuları Belli Oldu
18/01/2021 - 20:57

Bilindiği gibi Ray Allen, Boston Celtics ile bir şampiyonluk yaşamış, kadro kurulumunda ve takip eden dönemlerde fedakarlıklarda bulunmuş daha sonra Miami Heat ile de şampiyonluk yaşamıştı.

https://i.eurosport.com/2006/11/13/319634.jpg
Basketbol
"Eşim Bundan Pek Hoşlanmaz"
17/01/2021 - 12:20
Basketbol
Karl-Anthony Towns, Virüsten Kaçamıyor
16/01/2021 - 11:24