Finalin oynanacağı Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısına, Ekrem Memnun, Galatasaraylı oyuncu Bahar Çağlar, Fenerbahçe Başantrenörü George Dikeoulakos ve oyuncu Tuğçe Canıtez katıldı.
''Rakibimizi çok iyi tanıyoruz''
Memnun, finale kalmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, şunları kaydetti:
"Hedeflerimizden birisi Türkiye Kupası'nı kazanmak. Bu maçı oynayabilecek pozisyonda olduğumuz için mutluyuz. Yarın çıkıp, elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Akıllı oynayıp, kazanmaktan başka düşüncemiz yok. Bunun için bütün hazırlıklarımızı yaptık. Rakibimizi çok iyi tanıyoruz, onlar da bizi tanıyor. Güçlü yönler, zayıf yönler iyi biliniyor. İyi bir maç olacağını düşünüyorum. Elimizden gelen her şeyi yapıp, kupayı kazanmak istiyoruz. Bundan başka da düşüncemiz yok."
Türkiye Kupası
Türkiye Kupası'nda eşleşmeler belli oldu
31/01/2017 - 10:47
Galatasaraylı oyuncu Bahar Çağlar da Fenerbahçe'yi iyi tanıdıklarını vurgulayarak, "Hedeflerimizden biri bu kupayı kazanmak. Yarın taraftarımızın desteğiyle kupayı kazanarak, evimize dönmek istiyoruz" diye konuştu.
''Kupayla evimize döneceğiz''
Fenerbahçe Başantrenörü George Dikeoulakos ise Kayseri'de iyi bir organizasyon düzenlendiğine işaret ederek, "Basketbolun yanında eğlence kısmı da ön plana çıktı. Yarın iki takımın seyircilerinin burayı dolduracağını ümit ediyorum" değerlendirmesinde bulundu.
Fenerbahçe oyuncusu Tuğçe Canıtez de kupayı kazanabilecek güçlerinin olduğunu aktararak, "Galatasaray çok iyi takımlardan biri ama bizim hedefimiz de kupayı alarak eve dönmek. İnşallah elimizden gelenin en iyisini yaparak, kupayla evimize döneceğiz" dedi.
Konuşmaların ardından Memnun, Dikeoulakos, Bahar Çağlar ve Tuğçe Canıtez kupayla basın mensuplarına poz verdi.
Türkiye Kupası
Bogdanovic Fener'i kupaya taşıdı
21/02/2016 - 18:41
Türkiye Kupası
Antrenör ve kaptanlar finalden önce buluştu
20/02/2016 - 12:36