“The W25” adıyla açıklanan WNBA’in en iyi 25 isim listesinde beş kez Olimpiyat madalyası kazanarak basketbol tarihine geçen Sue Bird ve Diana Taurasi başı çekiyor.
"WNBA tarihinin en büyük ve en etkili 25 oyuncusundan oluşan bir koleksiyon" olarak adlandırılan liste için 72 basketbolcu belirlenmişti. Saha içindeki performans, liderlik, sportmenlik ve toplum servisleri gibi özelliklerine bakılan sporcuların sayısı daha sonra 25’e indi. Ve bu liste “The W25” olarak açıklandı.
Kendisini draft eden Seattle’da forma giymeye devam eden ve dört kez şampiyon olan Sue Bird; kendisini draft eden Mercury takımıyla kariyerine devam edip üç şampiyonluk sevinci yaşayan Diana Taurasi, listenin en tepesinde yer alan oyuncular oldular.
Basketbol
ABD'de koç arayışı
6 SAAT ÖNCE

Sue Bird (links) und Brittney Griner bejubeln den Einzug ins olympische Basketballfinale

Görsel kaynağı: Getty Images

“The W25” listesinde yer alan diğer isimler ise şu şekilde;
Tina Charles, Elena Delle Donne (Washington); Sylvia Fowles (Minnesota); Brittney Griner (Phoenix); Angel McCoughtry (Las Vegas); Nneka Ogwumike (Los Angeles); Candace Parker (Chicago), Breanna Stewart (Seattle), Maya Moore, Lisa Leslie, Lauren Jackson, Sheryl Swoopes, Seimone Augustus, Swin Cash, Tamika Catchings, Cynthia Cooper, Yolanda Griffith, Becky Hammon, Ticha Penicheiro, Cappie Pondexter, Katie Smith, Tina Thompson ve Lindsay Whalen.
Basketbol
Marc Gasol, İspanya'ya dönüyor
14/09/2021 - 11:14
Basketbol
Boston'da hedef değişikliği
13/09/2021 - 12:16