Binicilik

Belçika Milletler Kupası’nın Barselona Ayağını Kazandı

Share this with
Copy
Share this article

Equestrian

Image credit: Eurosport

ByEurosport Türkiye
09/10/2015 at 12:27
@EurosportCom_TR

26 Eylül Cumartesi günü İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenen Milletler Kupası engel atlama yarışlarını Belçika kazandı.

26 Eylül Cumartesi günüİspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenen Milletler Kupasıengel atlama yarışlarınıBelçika kazandı. Geçen senenin şampiyonu Hollanda bu sene üçüncüolurken, ikinciliği İngiltere elde etti. Bu birincilik 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na gidemeyecek olan Belçika ekibi için bir teselli oldu.

Ekip şefliğini Dirk Demeersman’ın yaptığıBelçika bu sezonİsviçre’de koşulan St Gallen ve İngiltere’de Hickstead FEI Furusiyya Milletler Kupasıayaklarında birincilik elde etti.

Binicilik

Horse Excellence : Jumping Grand Prix Hermes

28/03/2018 AT 09:19

Perşembe günüyarışılider kapatan kırmızıceketliler, Cumartesi günüüstünlüklerini kanıtladı. Belçika ekibine geri dönüşünükutlayan Judy-Ann Melchior ve atıAs Cold As Ice Z iki parkuru da hatasız bitirerek takımın zaferinde büyük rol oynadı.

Avrupa Şampiyonası’nda gümüşmadalya alan Belçikalıbinici Gregory Wathelet ve Conrad de Hus iki parkuru da hatasız bitiren ikinci binici oldu. Olivier Philippaerts’ın H&M Armstrong Van de Kapel ile dört ceza puanıalması sonucu Belçika yarışıtoplam dört ceza puanıyla bitirmişoldu.

İngiltere ve Hollanda toplam 8 ceza puanıalırken, son Avrupa ve Dünya Şampiyonu Hollanda beklenen başarıyıgösteremedi. Takımın yıldız ismi parkuru hatasız bitirmeyi başaran Gerco Schröder ve atıGlock’s Cognac Champblanc oldu. Sıralamada ABD, İrlanda ve Almanya 12 ceza puanıyla birbirini izledi.

Yarışların ilk iki gününde kötüperformans sergileyerek Milletler Kupası’nda koşma hakkıelde edemeyen Fransa hayal kırıklığına uğradı. Penelope Leprevost atı Flora de Mariposa ile 8, Nicolas Delmotte atı Number One d’Iso Un Prince ile 4 ve Roger-Yves Bost atı Qoud’Coeur de la Loge ile 8 ceza puanı aldı. Sadece Kevin Staut ve Rêveur de Hurtebise HDC parkurdan hata yapmadan çıkmayıbaşardı. İlk turda 16. sırada bulunan Fransa yarışıikinci sırada bitirmeyi başarırken, bu teselli yarışmasını Katar kazandı. Üçüncülüğüise Avustralya, Brezilya ve Fransa paylaştı.

Binicilik

Horse Excellence : Report santiago Varela

28/03/2018 AT 09:17
Binicilik

Horse Excellence : Focus Edwina Tops-Alexander

28/03/2018 AT 09:15
Related Topics
Binicilik
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

Binicilik

Binicilikte 56 yıl sonra olimpiyat vizesi geldi

10/03/2016 AT 17:13

Latest Videos

Binicilik

Horse Excellence : Jumping Grand Prix Hermes

00:04:48

Most popular

WEC

The Race All-Star - 16/05

16/05/2020 AT 13:47
View more