Binicilik

Bertram Allen, Global Champions Tour Eiffel Kulesi yarışlarında birinci oldu

Share this with
Copy
Share this article

Bertram Allen made history in Paris

Image credit: Eurosport

ByEurosport Türkiye
07/07/2015 at 08:20
@EurosportCom_TR

İrlandalı genç binici Bertram Allen Global Champions Tour Eiffel Grand Prix’sini kazandı. Dünya sıralamasında beş numara olan genç binici tur lideri Luciana Diniz’i de geride bıraktı.

19 yaşındaki Bertram şu ana kadar yarıştığıönemli mücadeleler ile dikkat çeken bir binici. 2014’te Lummen, Dublin ve Verona Grand Prixleri’ni kazandı. Bu sene ise Bordeaux Grand Prix’sinde birinci, Las Vegas Grand Prix’sinde üçüncüoldu. Paris Eiffel Grand Prix’sini kazanarak Longines Küresel Şampiyonlar Turuna da imzasını atmışoldu.

Barajda tüm riskleri alan ve akıllara kazınacak türden bir performans çıkaran biniciye en yakın zaman Fransız Penelope Leprévost’dan geldi. AtıRousserie of Ratina Z ile barajıkorkusuzca koşan Leprévost, parkuru hatasız tamamlamayıbaşaramadıve ancak üçüncüolabildi. Portekiz temsilcisi Luciana Diniz de atı Fit for Fun ile yarışmayıikinci olarak tamamladı:

Binicilik

Horse Excellence : Jumping Grand Prix Hermes

28/03/2018 AT 09:19

Bertram Allen’ın parkurunu padoktaki ekrandan seyrettim. Bana o kadar hızlıgitti gibi gelmemişti. Ben de ondan biraz daha hızlıolmaya karar verdim. Arkamdan Penelope’un koşacağınıve her halükarda benden daha hızlıgideceğini biliyordum. Belki daha hızlıbaşlasaydım kazanabilirdim. Ama önemli değil, yine de bu kadar harika bir yerde yarışıp, elimden geleni yapabildiğim için çok mutluyum.”

Diniz, Paris’teki ikinciliğinden sonra Global Champions Tour genel klasmanında liderliğini koruyor.

Bertram Allen ise yarışma sonrasında atıhakkında şunlarısöyledi:Atım Romanov 17 yaşında, ben de ondan iki yaşbüyüğüm. İleri yaşına ve sıcak hava koşullarına rağmen üçgün boyunca bütün parkurlarıhatasız bitirerek, hiçbir zayıflık belirtisi göstermeden örnek bir at oldu. Verona ve Bordo’dan sonra, Uliano Vezzani’nin parkurlarında hep galibiyet elde ettiğimin farkına vardım.

GCT organizatörüJan Tops her fırsatta Champ de Mars pistinde çok başarılıbir parkur tasarlayanİtalyan Vezzani’yi anmadan edemiyor:

“İlk başta sadece 17 binici ve atın hatasız bitirdiğini görmek beni biraz endişelendirdi. Fakat sonra beşçiftin baraja kalmasıyla muhteşem bir şov olmasıbeni sevindirdi. GCT ayaklarıher seferinde olağanüstüsahalarda gerçekleştiriliyor, ancak Eyfel kulesinin dibinde böyle bir organizasyon düzenlenmişolmasıgerçekten harika oldu.”

Binicilik

Horse Excellence : Report santiago Varela

28/03/2018 AT 09:17
Binicilik

Horse Excellence : Focus Edwina Tops-Alexander

28/03/2018 AT 09:15
Related Topics
Binicilik
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

Binicilik

Binicilikte 56 yıl sonra olimpiyat vizesi geldi

10/03/2016 AT 17:13

Latest Videos

Binicilik

Horse Excellence : Jumping Grand Prix Hermes

00:04:48

Most popular

WEC

The Race All-Star - 16/05

16/05/2020 AT 13:47
View more