Binicilik

Gregory Wathelet dünya sıralamasında dördüncü!

Share this with
Copy
Share this article

Grégory Wathelet sur Conrad de Hus - CSIO de Barcelone 2015

Image credit: Eurosport

ByEurosport Türkiye
15/10/2015 at 08:59
@EurosportCom_TR

Binicilikte engel atlama dünya sıralamasında bu ayın en büyük çıkışını Belçikalı binici Gregory Wathelet onunculuktan dördüncü sıraya yükselerek gerçekleştirdi.

Binicilikte engel atlama dünya sıralamasında bu ayın en büyük çıkışını Belçikalıbinici Gregory Wathelet onunculuktan dördüncüsıraya yükselerek gerçekleştirdi. İskoçbinici Scott Brash ise dünya bir numarasıpozisyonunu hala koruyor. Fransız biniciler arasında en iyi derece sekizinci sırada bulunan Simon Delestre’ye ait.

Uzun süredir dünya sıralamasılideri olan Brash’ın hafta başında açıklanan sıralamalarda yerini koruyor olmasısürpriz olmadı.İkinci sırada Amerikalıkadın binici Beezie Madden ve üçüncüsırada Alman Daniel Deusser bulunuyor. Listelerin dördüncübasamağıitibariyle ise yeni değişmeler söz konusu. Geçen yaz Almanya’nın Aachen kentinde düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda gümüşmadalya alan BelçikalıGregory Wathelet dördüncüsıraya yükseldi.

Binicilik

Horse Excellence : Jumping Grand Prix Hermes

28/03/2018 AT 09:19

Fransız ekibindeyse Simon Delestre sekizinci sırada bulunurken, Penelope Leprevost dokuzunculuğa kadar çıktı. Milli takım üyesi olan bu iki binici Aralık ayında İsviçre’nin Cenevre şehrinde düzenlenecek Rolex Top 10 yarışlarında Fransa’yıbaşarıyla temsil edebilecek nitelikte. Diğer taraftan Kevin Staut iki sıra gerileyerek on beşinciliğe düştü. İsviçreli Olimpiyat Şampiyonu Steve Guerdat ise dokuz sıra düşerek on dördüncülüğe yerleşti. Bu düşüşün sebebi Nino des Buissonnets ve Nasa’nın iki ay müsabaka koşmasının yasaklanmasıve kazanmışolduğu La Baule Grand Prix’sinden yarışdışıbırakılmasıoldu.

Scott Brash ve Hello Sanctos yılın ikilisi seçildi

6 Ekim Salıgünüİngiliz Engel Atlama Komitesi - British Showjumping yıllık balosunu düzenledi. Dünya bir numarası Scott Brash ve sadık atıHello Sanctos Yılın En İyi İkilisiödülüne layık görüldüler. Hello Sanctos’un seyisi Hannah Colman ise En İyi Seyis”ödülünüaldı. Jessica Mendoza 21 yaşın altındaki en başarılıgençbinici seçildi.

Binicilik

Horse Excellence : Report santiago Varela

28/03/2018 AT 09:17
Binicilik

Horse Excellence : Focus Edwina Tops-Alexander

28/03/2018 AT 09:15
Related Topics
Binicilik
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

Binicilik

Binicilikte 56 yıl sonra olimpiyat vizesi geldi

10/03/2016 AT 17:13

Latest Videos

Binicilik

Horse Excellence : Jumping Grand Prix Hermes

00:04:48

Most popular

WEC

The Race All-Star - 16/05

16/05/2020 AT 13:47
View more