Binicilik

Leprévost: "Mylord, hayatımın atı”

Share this with
Copy
Share this article

2012 Penelope Leprevost

Image credit: AFP

ByEurosport Türkiye
11/12/2014 at 15:30
@EurosportCom_TR

Mylord Carthago’nun spor hayatından çekildiği açıklandıktan sonra binicisi Penelope Leprevost, atıyla olan ilişkisi ve birlikte en yüksek seviyeye ulaştıkları kariyeri üzerine konuştu.

"Mylord benim hayatımın atı. 2007’de ekürime geldiğinde ben henüz ulusal seviyedeki yarışlarda koşuyordum. Mylord benim en üst düzeyde elde ettiğim başarılarımın başlangıçnoktasıoldu. 7 yaşlıgençat yarışlarından, Dünya Kupasıayaklarına, Avrupa Şampiyonası’ndan, Dünya Şampiyonasıve Olimpiyat Oyunları’na kadar birlikte bütün yarışlarıkoştuk.”

"Bu atın en önemli gücüzihinsel olarak çok kuvvetli olması. Hayatında bir kere bile bir engelde durmadı, ne evde çalışırken ne de bir yarışsırasında. Gerçek bir savaşçı. Mylord en büyük engelleri kazasız bir şekilde rahatça atlayabileceğimiz hissini vermekte çok başarılıydı. Hem dev okserlerden oluşan ikili kombineleri atlayabilecek güce, hem de büyük hassasiyet gerektiren yüksek bir dik engeli geçebilecek duyarlılığa sahip.”

Binicilik

Horse Excellence : Jumping Grand Prix Hermes

28/03/2018 AT 09:19

Mylord Carthago, Aachen gibi dev birçim sahada iki hatasız tur elde etmeyi başarabildiği gibi, 2011’de Paris Binicilik Fuarı’ndaki kapalımanejde koşulan küçük bir arenada da Grand Prix kazanma kabiliyeti olan bir at.

Atınızın sportif kariyeri ile aygırlık kariyerini nasıl idare ettiniz?
Bu seviyede koşan bir at olarak hem sportif kariyerini hem de aygırlık hizmetini paralel olarak götürmeyi başarabildi. Çok sevecen bir at ve inanılmaz bir zihinsel gücüvar. Aygırlıkla binişarasındaki farkıkendisi belirleyebildi. Öğrenmeyi seven çok iyi bir öğrenci oldu.”

Onun zihinsel durumu, karakteri ve emekliliğe ayrılması hakkında ne söyleyebilirsiniz?
"Mylord’un çok büyük bir kalbi var, her binicinin eline böyle bir at geçmez. Ekürime gelir gelmez onun sıradan bir at olmadığınıanlamıştım, inanılmaz bir gücüvardı. Klasik bir biniştarzıgerektiriyordu, çok yumuşak bir ağzıvardı, eğitimi kolay oldu ancak fazla enerjisini idare etmek her zaman kolay olmadı. Çok dikkatli bir at olmasına rağmen bazen engel üzerinde duygusal olabiliyordu. Kademeleri aşmadan engel üzerinde rahatlamasınısağlamak biraz zaman aldı. Benim için harika bir takım arkadaşıydı. Bizim sporumuzda en yüksek seviyede başarılıolabilmek için at ve binicinin uyumu son derece önemlidir. Sportif kariyeri Hamburg, Aachen ve Chantilly’de elde ettiği iyi derecelerle son buluyor. O da bunu hak ediyor zaten. Bundan sonrasında benimle kalabilecek olmasıbeni çok mutlu ediyor. Planlandığıüzere aygırlık yapmaya devam edecek ama iki sezon arasıeve gelecek. Benim için çok şey yaptı, ben de kendisine bunu geri vermek istiyorum. O benim hayatımın atı.”

Binicilik

Horse Excellence : Report santiago Varela

28/03/2018 AT 09:17
Binicilik

Horse Excellence : Focus Edwina Tops-Alexander

28/03/2018 AT 09:15
Related Topics
Binicilik
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

Binicilik

Binicilikte 56 yıl sonra olimpiyat vizesi geldi

10/03/2016 AT 17:13

Latest Videos

Binicilik

Horse Excellence : Jumping Grand Prix Hermes

00:04:48

Most popular

WEC

The Race All-Star - 16/05

16/05/2020 AT 13:47
View more