Binicilik

Parot Kuzey Amerika Ligi Sacramento ayağının galibi

Share this with
Copy
Share this article

Samuel Parot

Image credit: Eurosport

ByEurosport Türkiye
15/10/2015 at 08:57
@EurosportCom_TR

Longines sponsorluğunda gerçekleştirilen FEI Engel Atlama Dünya Kupası Kuzey Amerika Ligi yarışlarının Sacramento ayağı geride kaldı.

Longines sponsorluğunda gerçekleştirilen FEI Engel Atlama Dünya KupasıKuzey Amerika Ligi yarışlarının Sacramento ayağıgeride kaldı. 100.000 Dolarlık ödülüdereceye giren biniciler arasında paylaştırıldığımücadelede, Şilili binici Samuel Prot iki parkuru da hatasız ve en hızlızamanıyaparak zafere ulaştı.

Parot, Atlantis isimli atıyla baraja sonuncu olarak start aldıve bu durumu avantaja çevirmeyi başardı. Barajda altıbinici koşarken, AmerikalıQuentin Judge 37.55 saniyelik zamanla Parot’nun yarım saniye gerisinde kaldı. Kapalımanejde spotların altında koşulan yarışta, atların içmekan koşullarına adapte olabilmesi için biraz zaman geçmesi gerekti, zira yaz sezonu boyunca açık sahalarda koştuktan sonraçok daha dar bir alana uyum sağlamak atlar için kolay değil.

Binicilik

Horse Excellence : Jumping Grand Prix Hermes

28/03/2018 AT 09:19

Oldukça teknik olarak hazırlanmışparkur birçok biniciyi zorlarken, sadece Mayıs ayından beri bindiği atıile Parot’nun gözünükorkutmadı. Pan Amerika Oyunları’ndan sonra, Spruce Meadows Summer Series yarışlarıbaşında köprücük kemiğini kıran 50 yaşındaki binici, birkaçhafta sahalardan uzak kalmak zorunda kalmıştı. Bu hafta California’ya yaptığıilk seyahatte Atlantis ile 35.000 Dolarlık Open Stake World Cup yarışınıkazanarak Cumartesi gecesi düzenlenen Grand Prix öncesi ne kadar formda olduğunu da kanıtlamışoldu.

Parot ve Atlantis’in bundan sonraki hedefleri Los Angeles’daki Longines Masters yarışları. Müsabaka takvimlerinde daha sonra sırayla Del Mar, Calgary ve Las Vegas’ta koşulacak Longines FEI Dünya KupasıKuzey Amerika Ligi seçmeleri bulunuyor.

Longines FEI Dünya KupasıKuzey Amerika BatıYakasısıralamasının başında Karl Cook yer alırken, Quentin Judge Kuzey Amerika Doğu Yakasıliderliğinde bulunuyor.

Binicilik

Horse Excellence : Report santiago Varela

28/03/2018 AT 09:17
Binicilik

Horse Excellence : Focus Edwina Tops-Alexander

28/03/2018 AT 09:15
Related Topics
Binicilik
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

Binicilik

Binicilikte 56 yıl sonra olimpiyat vizesi geldi

10/03/2016 AT 17:13

Latest Videos

Binicilik

Horse Excellence : Jumping Grand Prix Hermes

00:04:48

Most popular

Tenis

2020 Madrid Açık | CANLI YAYIN

28/04/2020 AT 10:07
View more