Binicilik

Penelope Leprévost atı Ratina Rousserie ile GCT Cannes ayağında şampiyon oldu

Share this with
Copy
Share this article

Penelope Leprevost, la nueva estrella de Cannes

Image credit: Eurosport

ByEurosport Türkiye
07/07/2015 at 08:10
@EurosportCom_TR

Fransa’nın Cannes şehri bu sene bir kez daha Global Champions Tour’a ev sahipliği yaptı.

Fransa’nın Cannes şehri bu sene bir kez daha Global Champions Tour’a ev sahipliği yaptı. Turun altıncıayağında ev sahibi binicilerden Penelope Leprevost ve atıRatina Rousserie birinci olurken Simon Delestre de Qlassic Bois Margot ile yedinci sırada yer aldı.

Global Champions Tour’un başladığısene olan 2006’dan beri tura dahil olan Cannes ayağında Fransa sadece 2009 yılında Roger-Yves Bost ve atıİdeal de la Loge ile kazanabilmişti. Dört binicinin baraja kaldığıyarışta Genevieve Megret’ye ait, Qaprice Bois Margot’nun tayıolan 10 yaşındaki kısraği ile Leprevost, ülkesine galibiyeti armağan etti.

Binicilik

Horse Excellence : Jumping Grand Prix Hermes

28/03/2018 AT 09:19

Yarışmada ikinciliği Casall Ask ile Rolf Göran Bengtsson elde ederken, Portekiz temsilcisi Luciana Diniz atı Fit for Fun ile üçüncüoldu. İki parkuru da hatasız bitiren HollandalıMaikel van der Vleuten, İtalyan tasarımcı Uliano Vezzani’nin çizdiği parkurdan sıfır ceza puanıile fakat daha yavaşbir zamanla çıkarak VDL Groep ile dördüncüoldu.

Leprevost yarışsonrasışunlarısöyledi: Atım burada dördüncükez 5 yıldızlıseviyede bir Grand Prix’de koştu. Geçen hafta Saint Tropez’de iki parkurdan da hatasız çıktı. Buraya gelme planımız yoktu. Son dakikada karar değiştirdim. Sanırım gelmeseydim yazık olurdu.Şimdiye kadar kısrağımla hiçbu kadar hızlıbir baraj koşmamıştım. Çok sinirli bir at ve genelde onu sakinleştirmeye çalışıyorum. Bugün galiba şimdiye kadarki antrenman rutinimi bozdum ama sonuçiyi oldu.”

Kevin Staut/Elky van het Indihof ve Jerome Hurel/Ohm Pontual ikilileri ilk parkurdan hatasız çıkmayıbaşarırken, biniciler ikinci parkurda sırayla 4 ve 8 ceza puanıelde etti. Simon Delestre ilk parkurda hata yapmasına rağmen Qlassic Bois Margot ile ikinci parkuru hatasız geçti. Bir kaçhafta önce Anvers’te birinci olan Delestre, genel klasmanda 11. sıradaki yeriyle Fransız biniciler arasında lider.

Luciana Diniz bugünküderecesinden sonra Pius Schwizer ile Scott Brash’in önünde, birinciliğini koruyor. GCT’un bir sonraki ayağıbir kaçhafta sonra Monako’ya konuk olacak.

Binicilik

Horse Excellence : Report santiago Varela

28/03/2018 AT 09:17
Binicilik

Horse Excellence : Focus Edwina Tops-Alexander

28/03/2018 AT 09:15
Related Topics
Binicilik
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

Binicilik

Binicilikte 56 yıl sonra olimpiyat vizesi geldi

10/03/2016 AT 17:13

Latest Videos

Binicilik

Horse Excellence : Jumping Grand Prix Hermes

00:04:48

Most popular

WEC

The Race All-Star - 16/05

16/05/2020 AT 13:47
View more