Binicilik

Pius Schwizer Fas Kraliyet Turu’nda şampiyon oldu

Share this with
Copy
Share this article

Pius Schwizer - PSG Future

Image credit: Eurosport

ByEurosport Türkiye
15/10/2015 at 09:02
@EurosportCom_TR

Dünya 34 numarası İsviçreli binici Pius Schwizer, 11 Ekim Pazar günü Rabat’ta düzenlenen üç yıldızlı Dünya Kupası Grand Prix’sinde birinci oldu.

Dünya 34 numarasıİsviçreli binici Pius Schwizer, 11 Ekim Pazar günüRabat’ta düzenlenen üçyıldızlıDünya KupasıGrand Prix’sinde birinci oldu. Ev sahibi Faslıbinici Abdelkebir Ouaddar da podyumun ikinci basamağında yer aldı.

Geçen sene yine bir İsviçre temsilcisi Nadja Peter-Steiner, Celeste 26 isimli atıyla zafer yaşamıştı. Fas Binicilik Federasyonu’nun organize ettiği ve üçetaptan oluşan Fas Kraliyet Turu’nun ikinci ayağıolan Rabat’ta parkuru İtalyan Uliano Vezzani düzenledi.

Binicilik

Horse Excellence : Jumping Grand Prix Hermes

28/03/2018 AT 09:19

Birinci turu 12 binici hatasız bitirerek baraj hakkıelde ederken, Pius Schwizer PSG Future isimli atıyla barajın en hızlısıoldu. 11 yaşında Holsteiner orijinli iğdişbir at olan PSG Future aynızamanda CashandCarry’nin de oğlu. Schwizer, sadece bir saniye fark ile Fas’ın bir numarasıolan Abdelkebir Ouaddar ve atıQuickly de Kreisker’i geçmeyi de başardı.

Geçen hafta Fas Turu’nun ilk ayağının yapıldığı Tetouan’da sekizinci sırayıelde eden Scwizer, Rabat’da PSG Future ile ikinci Grand Prix galibiyetine imza attı. Birkaçhafta önce aynıat ile Avusturya’nın Treffen kentinde beş yıldızlıbir Grand Prix’yi kazanmıştı. Önceleri İsviçreli gençbinici Martin Fuchs’un eyerinin altında olan PSG Future, geçtiğimiz Ağustos ayından beri Pius Schwizer ile antrenmanlarına devam ediyor.

İlk defa Fas’a gelen İsviçreli binici yarışsonrasışunlarısöyledi:Abdelkebir Ouaddar ve atıQuickly bana göre dünyanın en hızlıçifti. Kaybetme şansım olduğunu bildiğim için, onlara baskıyapabilmek adına mümkün olduğu kadar hızlıgitmeye çalıştım. Burada kendimi çok iyi hissediyorum. Faslılar çok misafirperver. Müsabakanın kalitesi çok yüksek. Pist şefi Uliano Vezzani’nin parkurlarıher zaman ki gibi atlarıda düşünerek yapılmışparkurlar. Bence kendisi dünyanın en iyi pist şefi.”

Biniciler 15-18 Ekim tarihlerinde El Cedide’de Fas Kraliyet Turu’nun üçüncüve son ayağınıkoşacaklar. Aynıhaftasonu at fuarınıda ziyaret etme şansıbulabilecekler.

Binicilik

Horse Excellence : Report santiago Varela

28/03/2018 AT 09:17
Binicilik

Horse Excellence : Focus Edwina Tops-Alexander

28/03/2018 AT 09:15
Related Topics
Binicilik
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

Binicilik

Binicilikte 56 yıl sonra olimpiyat vizesi geldi

10/03/2016 AT 17:13

Latest Videos

Binicilik

Horse Excellence : Jumping Grand Prix Hermes

00:04:48

Most popular

WEC

The Race All-Star - 16/05

16/05/2020 AT 13:47
View more