Binicilik

Scott Brash Global Champions Tour’un Monako ayağında şampiyon oldu

Share this with
Copy
Share this article

Scott Brash

Image credit: Eurosport

ByEurosport Türkiye
07/07/2015 at 08:17
@EurosportCom_TR

Dünya bir numarası Scott Brash, 20 Haziran Cumartesi günü Monako’da düzenlenen Longines Global Champions Tour’un bu seneki yedinci ayağında zafere imza attı

Dünya bir numarası Scott Brash, 20 Haziran Cumartesi günüMonako’da düzenlenen Longines Global Champions Tour’un bu seneki yedinci ayağında zafere imza attı. Birinci turu hatasız bitiren 15 biniciden dokuzu baraj hakkıelde etti. Brash 9 yaşındaki atıBaloubet du Rouet orijinli Hello M Lady ile baraja kalan dokuz binici arasında en hızlı turu çıkardı. Barajda ise altıbinici parkuru hatasız bitirmeyi başardı.

Monako’da geçen sene Katarlıbinici Bassem Hassan Mohammed zafer yaşamış ve Katar adına 5 yıldızlıGrand Prix kazanan ilk binici olarak tarihe geçmişti. Bu sene Victoria isimli atıile yarışan Mohammed, bu kez 19.luk ile yetimek zorunda kaldı. Scott Brash de bu sene başında GCT’un ilk ayağıolan Miami’de kazandığıbirincilikten sonra ikinci galibiyetini elde etmişoldu.

Binicilik

Horse Excellence : Jumping Grand Prix Hermes

28/03/2018 AT 09:19

60 yaşına yaklaşan efsanevi İngiliz binici John Whitaker Argento isimli atıyla yine izleyicileri büyüledi ve podyumda ikinci sıraya yerleşti.İtalyan binici Emanuele Gaudiano, Admara 2 isimli atıyla üçüncüsırada yer aldı.

Alman Christian Ahlmann iyi performans sergileyen atıTaloubet Z ile barajda bir engel devirerek dört ceza puanıyla tamamladı. Baraj parkurlarındaki kısa dönüşleriyle tanınan Ahlmann, yarışmayıyedinci sırada bitirdi.

Monako yarışlarına Fransa adına sadece Kevin Staut katılırken, diğer Fransızlar aynıhafta sonu Belçika’nın sahil kenti Knokke’de düzenlenen bir diğer mücadeleyi tercih etti. Belçikalıparkur tasarımcısıLuc Musette’in tasarladığıparkurda Staut ilk turu 11 yaşındaki Elky van het Indihof isimli atıyla hatasız bitirdi. Toulon’un tayı olan bu at, ikinci turda son engeli devirerek hanesine dört ceza puanıyazdırdı. Kevin Staut müsabakada 10. sıraya yerleşti.

Monako yarışlarına kadar genel klasman lideri olan Portekiz temsilcisi Luciana Diniz atıWinningmood ile ilk parkurdan bir hata ile çıktı. Yaptığıiyi zaman sayesinde ikinci parkuru da koşma hakkı elde eden Diniz bir hata daha yaparak yarışı16. sırada bitirdi.

Diniz bu turda elde ettiği düşük sıralamaya rağmen genel klasmanda halen Brash’ın önünde bulunuyor. Fransız Staut ise 12. sıradaki yerini koruyor.

Binicilik

Horse Excellence : Report santiago Varela

28/03/2018 AT 09:17
Binicilik

Horse Excellence : Focus Edwina Tops-Alexander

28/03/2018 AT 09:15
Related Topics
Binicilik
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

Binicilik

Binicilikte 56 yıl sonra olimpiyat vizesi geldi

10/03/2016 AT 17:13

Latest Videos

Binicilik

Horse Excellence : Jumping Grand Prix Hermes

00:04:48

Most popular

WEC

The Race All-Star - 16/05

16/05/2020 AT 13:47
View more