Binicilik

Simon Delestre Mechelen’de zafere ulaştı

Share this with
Copy
Share this article

Simon Delestre

Image credit: Eurosport

ByEurosport Türkiye
20/01/2015 at 12:49
@EurosportCom_TR

Fransız binici Simon Delestre Belçika’nın Mechelen kentinde düzenlenen 2014 yılının son Dünya kupası ayağını Qlassic Bois Margot isimli atıyla kazandı.

Simon Delestre, yeni yıl kutlamalarına bir gün kala 12 etaptan oluşan Dünya Kupasısezonunun sekizinci ayağınızaferle tamamlamışoldu. Dünyanın en iyi binicilerinden oluşan rakipleri karşısında soğukkanlılığınıkorumayıbaşaran Fransız biniciye barajda sekiz isim eşlik etti. Barajda son sırada start alan Delestre, 10 yaşındaki Fransa orijinli aygır Qlassic Bois Margot ile İngiliz Joe Clee ve atıUtamaro Ecaussines’i 2 saniye farkla geride bıraktı.

2013’te Bordeaux’da elde ettiği 5 yıldızlıGrand Prix zaferinden sonra Mechelen Grand Prix’si Delestre’in ikinci büyük galibiyetini oluşturuyor. Şu anda 37 puanla genel klasmanda sekizinci durumda bulunuyor. Los Angeles’daki finale Avrupa Ligi’nin ilk 18 binicisi gidecek.

Binicilik

Horse Excellence : Jumping Grand Prix Hermes

28/03/2018 AT 09:19

Yarışmada ikinciliği Christian Ahlmann Cornado II isimli atıyla elde ederken, İsveçli Douglas Lindelöw 11 yaşındaki iğdişCasello ile üçüncüsırada yer aldı. Dereceye giren ilk dört binici de iki parkuru hatasız bitirmeyi başardı.

Fransa bu sezon Dünya Kupası’nda kazandığıiki birincilikle formunu koruyor. Bu zaferler Lyon’da Roger-Yves Bost ile Malines’de Simon Delestre’den gelmişti. Mechelen yarışlarında Simon Delestre dışında ekipteki diğer Fransız biniciler de güzel performanslar sergiledi. Kevin Staut ve Roger-Yves Bostbaraja kalan biniciler arasındaydı.

Kevin Staut hızlıbir tur çıkarmasına rağmen bir engel devirince zafer şansınıyitirdi. Jarnac’ın oğlu olan Qurack de Falaise HDC isimli atıile altıncıoldu ve genel klasman için dokuz puanıhanesine yazdırdı. Lider Steve Guerdat’nın arkasında ikinci sırada bulunan Staut Las Vegas’a gitmeyi çoktan garantiledi. Nippon d'Elle isimli atıyla bir engel deviren Roger Yves-Bost, genel klasmanda 21’den 14. sıraya yükseldi.

Dünya Kupası’nın bir sonraki ayağı18 Ocak Pazar günüAlmanya’nın Leipzig kentinde koşulacak. Biniciler geçen sene bu etapta zafer gören Fransız Patrice Delaveau’nun tacınıele geçirmeye çalışacaklar.

Binicilik

Horse Excellence : Report santiago Varela

28/03/2018 AT 09:17
Binicilik

Horse Excellence : Focus Edwina Tops-Alexander

28/03/2018 AT 09:15
Related Topics
Binicilik
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

Binicilik

Binicilikte 56 yıl sonra olimpiyat vizesi geldi

10/03/2016 AT 17:13

Latest Videos

Binicilik

Horse Excellence : Jumping Grand Prix Hermes

00:04:48

Most popular

WEC

The Race All-Star - 16/05

16/05/2020 AT 13:47
View more