Binicilik

Steve Guerdat Temize Çıktı

Share this with
Copy
Share this article

Steve Guerdat

Image credit: Eurosport

ByEurosport Türkiye
09/10/2015 at 12:27
@EurosportCom_TR

Steve Guerdat ve Alessandra Bichsel, Uluslararası Binicilik Federasyonu FEI’ın 28 Eylül’de yayımlanan basın bülteni ile temize çıktı.

Bu sezon başında atlarına uygulanan yasaklımadde testinin pozitif çıktığıİsviçreli biniciler Steve Guerdat ve Alessandra Bichsel, UluslararasıBinicilik Federasyonu FEI’ın 28 Eylül’de yayımlanan basın bülteni ile temize çıktı.

2012 Olimpiyat Şampiyonu Guerdat’nın üç, Bichsel’in bir atında ortaya çıkan pozitif doping testinin sonucunun atların yeminde bulunan haşhaştohumundan geldiği ortaya çıkarken, FEI binicilerin aleyhlerinde başlatılan doping davalarında yanlışbir şey yapmadıklarıya da ihmalkar davranışta bulunmadıkları kararınıonayladı. FEI, Steve Guerdat tarafından sağlanan kesin ve ayrıntılıkanıtlara dayanarak binicinin atları Nasa, Nino des Buissonnets ve Charivari KG’de pozitif sonuçveren testlerin yem içinde bulunan haşhaştohumundan ortaya çıktığına ikna oldu.

Binicilik

Horse Excellence : Jumping Grand Prix Hermes

28/03/2018 AT 09:19

Biniciler bu karar sonrasında FSSE İsviçre Binicilik Federasyonu ile kural ve prosedürlerin iyileştirilmesi gerektiği konusunu gündeme getirdiler. FEI mahkemesi atlardan alınan örneklerin gıda kontaminasyonu nedeniyle pozitif çıktığınıteyit ettiği için çok mutluyuz.”

İsviçre Binicilik Federasyonu BaşkanıCharles Trolliet: Binicilik sporu, FEI ve ulusal birlikler, yem üreticileri ile birlikte bu tatsız durumdan ders çıkararak gerekli tedbirleri almalıdır.”

Steve Guerdat internet sitesinden resmi bir açıklama yayımladı: FEI ve FEI mahkemesinin doping yaptığıma dair şahsıma yönelttiği suçlamanın ardından temize çıkmışolduğum için çok rahatladım. Bu dosyayla ilgili olarak tedarik ettiğim kanıtlar her noktada koşulların ve gıda kontaminasyonun olağan üstübir durum olduğunu teyit ediyor. Biz biniciler herhangi bir ihmalde bulunmadan, profesyonel ve gayretli bir şekilde davranmaya çalışırız. At yetiştiricisi ve engel atlama binicisi olarak günlük çalışmamda atlarımın refahıher zaman ön planda gelir. Yargıçların kararıbenim için son derece önemliydi. Bu şekilde atlarımla enerjimi yeniden sportif emellerime odaklayabilirim.”

Binicilik

Horse Excellence : Report santiago Varela

28/03/2018 AT 09:17
Binicilik

Horse Excellence : Focus Edwina Tops-Alexander

28/03/2018 AT 09:15
Related Topics
Binicilik
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

Binicilik

Binicilikte 56 yıl sonra olimpiyat vizesi geldi

10/03/2016 AT 17:13

Latest Videos

Binicilik

Horse Excellence : Jumping Grand Prix Hermes

00:04:48

Most popular

Tenis

2020 Madrid Açık | CANLI YAYIN

28/04/2020 AT 10:07
View more