Velopark'ta düzenlenen yarışlarda kadınlar takım sprint müsabakalarında hakem kararları güne damga vurdu. Yıldız isim Victoria Pendleton ve Jessica Varnish’ten oluşan, ülkesinin ev sahipliğinde düzenlenen yarışlarda herkesin madalya beklediği Büyük Britanya takımı, yarı finalin ilk turundaki illegal değişim nedeniyle diskalifiye edildi.
Guo Shuang ve Gong Jinjie'den oluşan Çin, rekorlarla geldiği finalde Almanya'yı mağlup etmesine rağmen yine değişim hatasından ötürü altın madalyayı alamadı. Hakem kararıyla Çin gümüşe düşürülünce, Miriam Welte ve Kristina Vogel'den oluşan Almanya şampiyonluğa ulaştı. Muhteşem başarılarını sürdüren Alman ikili, son Dünya Şampiyonası'nda da zirveyi kimseye bırakmamıştı.
Bronz madalya ise Anna Meares ve Kaarle McCuloch'la takım sprinte gelen Avustralya'nın oldu. Tecrübeki bisikletçi Meares, üst üste üç Olimpiyat Oyunları'nda madalya alan ilk pist bisikletçisi oldu. Avustralyalı isim dördüncü Olimpiyat madalyasına ulaştı.
Olimpiyat Oyunları
Çin rekor kırdı, ev sahibine diskalifiye
02/08/2012 - 17:45
Olimpiyat Oyunları'da ilk kez Londra'da düzenlenmeye başlayan kadınlar takım sprint, diskalifiyeler, itirazlar, hakem kararları ve rekorla dolu olaylı bir günle açılışını yaptı.
Olimpiyat Oyunları
Takım sprint: Kim kazanır?
02/08/2012 - 10:25
Olimpiyat Oyunları
Londra 2012 Cadı Kazanı: Velopark
02/08/2012 - 09:39