Julian Alaphilippe, "büyük hedefi"nin Liege-Bastogne-Liege'de galip gelmek olduğunu açıkladı. Fransız yarışçı, klasik yarışın geçtiğimiz yıl koşulan edisyonunda bitiş çizgisinde erken sevindiği için Jumbo Visma'dan Primoz Roglic'e geçilmişti.
Deceuninck Quick-Step sürücüsü, aynı zamanda sprint sırasında Marc Hirschi'yi engellediği gerekçesiyle ikincilikten beşinciliğe düşürülmüştü.
Dünya şampiyonu, 25 Nisan Pazar günü koşulacak La Doyenne'nin 107. edisyonunda hedefinin kazanmak olduğunu ifade etti.
Fransa Bisiklet Turu
Fransa Bisiklet Turu : Dördüncü etap profili
05/07/2022 - 08:48
"Büyük hedef her zaman Liege-Bastogne-Liege olmuştur, kalbime yakın olan bir yarış."
"Geçtiğimiz sene Flanders'tan sonra yorgundum, dinlendim ve iyi bir antrenman süreci geçirdim. Yüksek irtifada hiç antrenman yapmadım ancak kısa eğimlerde birçok antrenman gerçekleştirdim."
"Flèche Wallonne'daki zaferimden sonra, yarışa stressiz başlayacağım. Ama pazar günü de gökkuşağı mayomu sergilemek istiyorum."
https://i.eurosport.com/2020/10/04/2902116.jpg
Alaphilippe, Primoz Roglic'in bu yıl tekrardan dikkat edeceği isim olduğunu belirtti.
"Benim için şu anda yenilmesi gereken adam o, büyük favori." diyerek söze başlayan 28 yaşındaki Fransız sporcu rakibinden övgüyle söz etti.
"Geçtiğimiz yıl kazandı ve şimdi de çok güçlü. Mur de Huy'daki atağı yorucuydu ve Basque Country Turu'nda da etkileyiciydi. "
"Yalnız olmamasına rağmen ona kesinlikle dikkat etmeliyiz. Her halükarda fiziksel halimden dolayı mutluyum ve pazar gününü dört gözle bekliyorum."
Dünya Turu'nun Klasikleri arasında yer alan Liege-Bastogne-Liege, 25 Nisan Pazar günü saat 14.25'te Eurosport'ta canlı yayınlanacak.
Fransa Bisiklet Turu
Dylan Groenewegen: "Eşim ve oğlum için"
04/07/2022 - 05:27
Fransa Bisiklet Turu
Kopenhag’dan Paris’e Tour de France Rehberi
01/07/2022 - 09:40