Bisiklet

Antalya Bisiklet Turu'nun ikinci etabının galibi Giovanni Lonardi!

Share this with
Copy
Share this article

Giovanni Lonardi, 2020 Antalya Bisiklet Turu'nun ikinci etabını kazanıyor.

Image credit: Eurosport

ByEurosport Türkiye
21/02/2020 at 15:24

Antalya Bisiklet Turu’nun Kemer ile Antalya arasında koşulan ikinci etabını Bardiani CSF - Faizané takımından Giovanni Lonardi takımından kazandı. Lonardi, aynı zamanda genel klasman liderliğini de ele geçirdi.

Bu sene üçüncüsü düzenlenen Antalya Bisiklet Turu’nda ikinci etap, Antalya şehir merkezinin batısındaki Kemer’den start aldı. 165, 3 kilometre ile bu sezonki turun en uzun etabı olan ikinci etap, yoğun bir yağmur yağışının ardından Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda toplu sprint finişiyle sona erdi. İtalyan’nın Proteams takımlarından Bardiani CSF - Faizané’den Giovanni Lonardi toplu sprint finişinde kazanan isim oldu. İkinci Alpecin-Fenix’ten Gianni Vermeersch, üçüncü ise dün olduğu gibi Sport Vlaanderen Baloise’dan Kenneth Van Rooy.

Etapta bir ara sprint ve bir ara tırmanış kapısının yanı sıra bir de Doğal Güzellikler Kapısı vardı. Ara sprint kapısından ilk sırada Adria Mobil bisikletçisi David Per, ara tırmanış kapısından ilk sırada ise Tirol KTM bisikletçisi Florian Kierner geçti. Olimpos Antik Kenti’nde yer alan Doğal Güzellikler Kapısı’ndan ilk sırada geçen isim ise Bingoal-Wallonie Bruxelles takımından Luc Wirtgen oldu.

Bisiklet

Marco Pantani’nin trajik hikâyesi: Birinci bölüm

YESTERDAY AT 13:13

Toplam dört etaptan oluşan yarışta üçüncü etap yarın Aspendos Antik Kenti ile Termessos Antik Kenti arasında koşulacak. Yarışın tek zirve finişine ev sahipliği yapacak etabın uzunluğu 101,6 kilometre.

Bisiklet

‘Son Sıra Luigi’, Giro’nun unutulmaz sonuncusu

19/05/2020 AT 13:43
Bisiklet

Chris Froome’dan evde antrenmanın sırları

15/05/2020 AT 14:02
Related Topics
Bisiklet
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

Bisiklet

Marco Pantani’nin trajik hikâyesi: Birinci bölüm

YESTERDAY AT 13:13

Latest Videos

Bisiklet

UCI Dünya Şampiyonası'nda kaza (Attila Valter)

00:01:04

Most popular

WEC

The Race All-Star - 16/05

16/05/2020 AT 13:47
View more