Giro d'Italia'nın beşinci etabında geçirdiği ağır kaza sonrası yarışa devam edemeyen Mikel Landa'nın köprücük kemiği kırıldı ve hastaneye kaldırıldı. Bahrain Victorious takımı Riccione Hastanesi'ne kaldırılan Landa'nın sol kaburga kemiklerinde de kırık olduğunu açıkladı.
"Landa geceyi hastanede gözlem altında geçirecek ve ileri tetkikler yapılacak. Bütün süreç boyunca bilinci açık olan Landa mümkün olan en kısa zamanda bisiklete yeniden binmek için iyi duygulara sahip."
Salı günü koşulan dağ etabında gösterdiği iyi performansla dikkat çeken İspanyol bisikletçi, dördüncü etap galibi Joe Dombrowski ve Francois Bidard'ın de içinde yer aldığı üç kişilik bir kazada sakatlandı.
Bisiklet
Bisiklet Masalı Asla Eskimeyecek
31/05/2021 - 14:00
https://i.eurosport.com/2021/05/12/3131246.jpg
UAE Team Emirates sürücüsü Joe Dombrowski, son beş kilometrede gerçekleşen kaza sonrası sedyeyle hastaneye kaldırıldı. Takımdan yapılan açıklamaya göre beyin sarsıntısı teşhisi konulan sporcu denge kaybı nedeniyle Giro'da yarışmaya devam etmeyecek. Dombrowski, dağ klasmanında lider sürücünün taşıdığı mavi mayo ile mücadele ediyordu.
AG2R Citroën'se yaptığı açıklamayla Francois Bidard'ın sol köprücük kemiğinde kırık olduğunu doğruladı. Bidard'da turdan çekilen isimler arasında yer alıyor.
Giro'da günün diğer kazası Ineos Grenadiers'ta tur zaferi için adaylar arasında gösterilen Pavel Sivakov'un turdan çekilmesine sebep oldu. Bitime 16 kilometre kala ağaca çarpan Sivakov, kaza sonrası toparlanarak etabı son sırada noktaladı. Ancak Ineos'tan yapılan açıklamaya göre omzundan sakatlanan Sivakov turdan çekildi.
Genel klasman lideri Alessandro de Marchi, Modena-Cattolica arasında koşulan parkuru "çılgınca" olarak nitelendirdi.
"Yol gerçekten zor ve teknikti, bana göre belki de çok tehlikeliydi. Son 70 kilometrede büyük bir stres vardı."
İtalya Bisiklet Turu
Giro d'Italia | Yirmi birinci etap profili
30/05/2021 - 06:17
İtalya Bisiklet Turu
Giro d'Italia | Yirminci etap özeti
30/05/2021 - 06:13