Sözleşme imzalamasının ardından Pogacar; “Umarım önümüzdeki yıllarda beraber daha çok başarılara imza atarız. Burada kendimi evimde hissediyorum. Burada yöneticiler, yarışçılar ve teknik ekip arasında özel bir atmosfer var. Bu atmosferde bulunmak oldukça güzel.” dedi.
Takımım bana güvendiği ve inandığı için çok minnettarım. Takım arkadaşım ile yan yana yarışırken de bunu göstermek için oldukça sıkı çalışıyorum. Umarım önümüzdeki yıllarda beraber daha çok başarılara imza atarız."
Takım başkanı Matar Al Yabhouni, 22 yaşındaki Pogacar için övgü dolu sözler söyledi.
Bisiklet
Jose Manuel Diaz, 5. Etabı Galip Bitirdi
11 SAAT ÖNCE
“Tadej, şu an bizim yıldızımız ve aynı zamanda geleceğimiz. Kendisi bu genç yaşta stresle başa çıkabildi ve ve Tour de France’ı kazanarak büyük başarılara imza attı. UEA Turu'nu kazanmak için harika bir kararlılık sergiledi. Her sene önem kazanan bu yarış bizim için önemliydi. Eminim ki sonraki yıllarda da beraber güzel başarılara imza atacağız.”
https://i.eurosport.com/2021/02/27/3002905.jpg
Takım CEO’su Mauro Gianetti ise; “Tadej’in bizimle kontrat uzatmasını duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz. O, bizim projelerimize inanırken biz de onun yeteneklerine inanıyoruz.”
“Üçüncü kez kendisi ile kontrat uzatıyoruz ve bu da bize UAE’de yaptığımız projeye ne kadar inandığını ve bağlandığını gösteriyor. Bisiklette uzun yıllardır bulunmama rağmen böylesine gerçek bir atmosfer ve birliktelik yarattığımızı hatırlamıyorum. Bu yüzden bununla gurur duyuyorum.”
2026 sezonuna kadar UEA için yarışacak olan Pogacar, geçtiğimiz günlerde tamamlanan UAE Turu'nda zafere ulaşarak 2021’de ilk turnuvasını kazanmıştı.
Bisiklet
Mark Cavendish Geçilmiyor
14/04/2021 - 12:49
Bisiklet
Mark Cavendish'ten bir zafer daha
14/04/2021 - 06:39