Fransa Bisiklet Turu'nda doping yaptığı iddiasıyla ceza alan, ardından suçlamaları düşen Saxo Bank'ın sporcusu Contador hakkında Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) hala kesin karara varmadı.
Contador, yedi gün sonunda Barselona şehir merkezinde sona eren yarışı en yakın rakibi olan İtalyan Michele Scarponi'nin 23 saniye önünde bitirirken, üçüncü olan İrlandalı Dan Martin'e ise 35 saniye fark attı.
Bu yarışın bugüne kadar gördüğü en zorlu yarışlardan olduğunu söyleyen Contador, "Özellikle yarışın son dört gününde geçtiğimiz alanlar oldukça düz olmasına rağmen sürekli ataklar yaptım ve başkalarının yaptığı ataklara da sıklıkla yanıt verdim" dedi.
Bisiklet
UCI Track Champions League – İkinci Turun Ardından
30/11/2021 - 06:31
28 yaşındaki sporcu, bu galibiyetin İtalya Turu öncesinde motivasyonunu arttırmak adına çok önemli olduğunu eklerken, bu prestijli yarışı kazanmayı her zaman çok istediğini de belirtti.
Bu zaferin UCI'nin tavrına cevap niteliğinde olup olmadığının sorulması üzerine ise Contador, "Burada kimseye cevap vermek için yarışmıyorum, sadece kazanmak için yarışıyorum" diye yanıt verdi.
Bugün sona eren yarışın son etabını ise Kolombiyalı Rigoberto Uran'ı geçen Fransız Samuel Dumoulin kazandı.
Bisiklet
Sayılarla UCI Track Champions League
24/11/2021 - 07:56
Bisiklet
Peter Sagan özür diledi
24/11/2021 - 04:45