Ineos Grenadiers adına yarışan Bernal, Cyclingnews’a yaptığı açıklamada takım patronu Dave Brailsford’un sezona dair planını doğruladı.
Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada; Geraint Thomas, Richard Carapaz ve Tao Geoghegan Hart’ın Tour de France için ön planda olacağı ve Egan Bernal’in ise Giro d'Italia’da takıma liderlik edeceği belirtilmişti.
Bu konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Egan Bernal: “Bence en iyi karar bu. 2016 yılında profesyonel olduğumdan beri Giro’da yarışmak istiyordum. 2019’da Tour de France’ı kazandığımda bile Giro’da yarışmam gerekiyordu ancak daha önce yaşananlar işlerin yolunda gitmediği anlamına geliyordu.” diye konuştu.
Bisiklet
"Chris'e inanıyoruz"
3 SAAT ÖNCE
“Ne zaman Giro’da yarışmayı düşünsem bir şeyler oluyormuş gibi gözüküyor. Ancak bunun aklımı karıştırmasına izin vermeyeceğim. Yarışın tadını çıkarmak istiyorum. Bu gerçekten sevdiğim bir yarış ve buna odaklandığım için çok mutluyum. Sonunda orada yarışma ihtimali doğduğu için çok motive durumdayım.” ifadelerini kullanan Bernal, kendisi için zorlu geçen 2020’nin ardından en iyi formuna dönmeyi umuyor.
https://i.eurosport.com/2020/09/13/2886157.jpg
“Sırtımda yaşadığım sorunlar nedeniyle geçen yıl benim için çok zordu. Ancak durumu analiz ettik ve hepimizin katılmaktan gerçekten keyif alacağım yarışlara odaklanmam konusunda hemfikir olduğunu düşünüyorum. Giro, gerçekten uzun zamandır yarışmak istediğim bir yer ve bu bana psikolojik olarak büyük destek sağladı.” diyen Bernal, sırtındaki problemlerden kurtulmak için çalışmaya devam ediyor.
“Her sabah bu sorun üzerinde çalışmaya devam ediyorum. Yarışta bile, etaplar başlamadan önce zamanımız varsa durumu düzeltmek adına çalışmalar yapıyoruz. Henüz yüzde 100 iyileşmiş değilim ve egzersizler yarışı biraz daha zor bir hale getiriyor. Ancak yine de doğru yolda olduğumu hissediyorum.”
Bisiklet
Bisiklet Masalı Asla Eskimeyecek
31/05/2021 - 14:00
İtalya Bisiklet Turu
Giro d'Italia | Yirmi birinci etap profili
30/05/2021 - 06:17