GCN Eurosport Cycling Show'a katılan Movistar'ın 1999 doğumlu genç ismi Emma Norsgaard, Paris-Roubaix'da kazanmaktan başka bir hedef belirlememiş durumda.
Geçtiğimiz sezonun zorlu geçtiğini ifade eden Danimarklı yıldız, bu sezon için hayalleri olduğunu ve Paris–Roubaix'da zafere ulaşmak istediğini söyledi.
"Bu yılın en büyük hedefi benim için Paris–Roubaix'da zafere ulaşmak. Geçen yıl bu yarışa aşık olmuştum. Başlangıç çizgisinde korkmuştum ama bitiş çizgisine ulaştığımda şaşırmıştım. Bu yarışı kazanmak istiyorum. Bu yarışı kazanmaya ihtiyacım var."
İtalya Bisiklet Turu
İtalya Bisiklet Turu | 15. Etap - Rota
7 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2022/03/01/3329641.jpg
Önünde çok fazla yarış olduğunu belirten Norsgaard, "Kazanmak istediğim çok fazla yarış ama bu Paris–Roubaix yarışı düşünmeden edemiyorum. Soğukta ve rüzgarlı havada her gün antrenman yapıyorum. Paris–Roubaix için sabırsızlanıyorum." ifadelerini kullandı.
"Umarım insanlara sadece bir sprinterden daha fazlası olduğumu kanıtlayabilirim."
Bisiklet tarihinin en eski yarışları arasında yer alan Paris–Roubaix yarışı, anıtlar ve taşlı yol klasikleri arasında yer alıyor.
Ünlü yarışın kadınlar etabını 16 Nisan Cumartesi günü saat 15.50'den itibaren Eurosport 1 ekranından canlı izleyebilirsiniz.
İtalya Bisiklet Turu
İtalya Bisiklet Turu | 14. Etap - Rota
DÜN - 10:41
Bisiklet
Mark Cavendish'ten devam kararı
20/05/2022 - 05:23