Bundan yaklaşık yedi yıl önce Madrid, Zaragoza ve El Escorial’dan ‘Puero Operasyonu’nun bir parçası olarak yapılan baskında 200 torba donmuş kan plazması, anabolik steroid ve birçok dopingle ilintili madde ele geçirilmişti.

2007 yılında Der Spiegel’e yaptığı açıklamada, 1997’de doping yaptığını itiraf eden Jaksche, kendisine EPO, insülin ve testesteron üretimini uyarması için östrojen hormonunu Fuentes’in sağladığını belirtmişti.

Tour of Qatar
Katar'da zafer Cavendish'in
08/02/2013 - 13:51

Fuentes’in dosyalarında Bella kod adıyla yer alan Jaksche, Fuentes’le beraber çalışan Markus Choine adlı Polonyalı bir doktoru da 2005 Fransa Bisiklet Turu’nda kendisine kan naklini yapan kişi olarak tanımladı.

2005 Fransa Bisiklet Turu esnasında Dr. Fuentes’in kendisine bir kan dorbasını 4 bin avro karşılığında önerdiğini söyleyen eski Alman bisikletçi, sözlerini “Fuentes’le yaptığımız bir konuşmayı hatırlıyorum. Bana 2005 ya da 2006 TDF’ın haritasını göstermişti. Haritayı nakiller için küçük çemberlerle çizmişti. Öyle bir çizmişti ki, neredeyse Fransa’yı göremiyordum” şeklide konuşarak noktaladı.

Puerto Operasyonu sonucunda açılan davada Dr. Fuentes’in en önemli müşterilerinden birinin Real Sociedad futbol takımı olduğu iddia ediliyor.

Bisiklet
Armstrong’a 12 milyon dolarlık dava
08/02/2013 - 08:05
Bisiklet
“Burada evimde gibi hissediyorum”
BIR GÜN ÖNCE