Giro’d Italia’nın 105. edisyonu, unutulmaz anlara sahne olmaya devam ediyor. 10. Etap’ta finiş çizgisini ilk sırada geçen Eritreli Biniam Girmay, tarihte herhangi bir Grand Tour’da zafere ulaşan ilk siyahi-Amerikalı sporcu oldu.
Yarışın son kilometrelerindeki inişte yanlış yola giren Girmay, takımının da desteğiyle yarış galibiyeti için pedal çeviren 30 kişilik grubun önüne geçmeyi başardı.
Vincenzo Nibali (Astana Qazaqstan), Simon Yates (BikeExchange-Jayco), Van der Poel (Alpecin-Fenix) ve Richard Carapaz (Ineos Grenadiers) gibi isimlerin arasından sıyrılan 22 yaşındaki sporcu etap zaferini elde etti.
Bisiklet
Jai Hindley, mutlu sona ulaştı
30/05/2022 - 05:43

İtalya Bisiklet Turu | 10. Etap - Biniam Girmay finişe altı kilometre kala yanlış yola giriyor

Girmay’ın bitiş çizgisini geçtiği sırada ekrana yansıyan karede, Mathieu van der Poel’in genç yarışçıyıtebrik ettiği görüldü.
Yarış sonrası konuşan Girmay, zaferini inanılmaz” olarak nitelendirdi.
Takıma teşekkür ediyorum. Yarışa iyi başladık, kontrol ettik. Takımım için diyecek bir şey bulamıyorum.”
Giro’ya başladığım zaman kazanma ve iyi sonuçlar alma şansımız vardı. Bu aynı zamanda takımımızın, ailemin ve herkesin başarısı. Her gün yeni bir tarih yazılıyorbaşardığım içinçok gurulu ve mutluyum.”
https://i.eurosport.com/2022/05/18/3374712.jpg
Podyum töreni sırasında Prosecco şişesinin fırlayan mantarı gözüne çarpan Girmay’ın tura devam edip edemeyeceği 11. etap öncesi belirlenecek.
Bisiklet
Simon Yates, İtalya Bisiklet Turu'ndan çekildi
26/05/2022 - 05:40
Bisiklet
Pogacar'dan ikinci Tour zaferi hakkında
29/12/2021 - 12:00