Dün yapılan açıklamada, 2019 Tour de France şampiyonu Bernal ve 2019 Tour of Alps şampiyonu Sivakov'un yanı sıra Filippo Ganna, Jonathan Castroviejo, Daniel Martinez, Gianni Moscon, Jhonatan Narvaez ve Salvatore Puccio yer aldı.
Geçtiğimiz sezonu sırtındaki sakatlıklar nedeniyle daha sakin geçiren Bernal, yılın başında La Gazzetta dello Sport'a verdiği demeçte bu yılki hedeflerinden bahsetmişti.
"Bu yıl Giro'daki hedefim atak yapmayı seven, geride bırakılmaktan korkmayan Egan'a geri dönmek."
Bisiklet
Bisiklet Masalı Asla Eskimeyecek
31/05/2021 - 14:00
"Giro'ya yüzde yüz bir şekilde ulaşmak için çalışıyorum. Ancak diğerleri de kazanmak için hazırlanıyor. Tek başıma yarışmayacağım."
https://i.eurosport.com/2021/04/21/3118449.png
Kariyerinde ilk kez Giro'da pedal çevirecek olan Egan Bernal, şampiyonluk adayları arasında gösteriliyor. İki sezon önce Giro'yu dokuzuncu sırada tamamlamış olan Sivakov, üç etap boyunca beyaz mayoyu taşıyarak genç sürücüler klasmanına liderlik etmişti.
Cyclingnews sitesine konuşan Sivakov, Bernal'ın tecrübesiyle de takım için bir numaralı aday olduğunu belirtti.
"Onun bir numara olduğunu biliyorum ancak ben de ilerleme gösterirsem o zaman takım için güvenecek bir kişi daha olması iyi olur. Giro'daki yarış daha açık, bu sebeple iki kişiye sahip olmak da işe yarayabilir."
8 Mayıs'ta Torino'dan start alacak Giro'd Italia 30 Mayıs'ta Milano'da sona erecek. 104. edisyonun tüm etaplarını canlı olarak Eurosport ve Eurosport Player'dan izleyebilirsiniz.
İtalya Bisiklet Turu
Giro d'Italia | Yirmi birinci etap profili
30/05/2021 - 06:17
İtalya Bisiklet Turu
Giro d'Italia | Yirminci etap özeti
30/05/2021 - 06:13