Quick-Step Alpha Vinyl Team'in tecrübeli bisikletçisi Mark Cavendish, ilerleyen yaşına rağmen gençlere kolay bir şekilde geçilmeyeceğini 2022 Giro d'Italia üçüncü etabındaki zaferiyle bir kez daha kanıtlamış oldu.
36 yaşındaki Man Adası doğumlu sporcu, İtalya Bisiklet Turu'ndaki 16. etap zaferini elde etti.
Üçüncü etaptaki sprinti ile alkış toplayan Cavendish, İtalya Bisiklet Turu'nu çok sevdiğini belirtti.
İtalya Bisiklet Turu
İtalya Bisiklet Turu | 14. Etap - Rota
15 SAAT ÖNCE
"Yarışmayı çok seviyorum. İtalya'yı ve Giro'yu çok seviyorum."
Taktiksel açıdan güçlü olduğunu belirten Cavendish, "Güçlü ve hızlı olan birçok sporcu var. En güçlü ve en hızlı olmak en iyisi olmak anlamına gelmiyor. Kariyerimde hiçbir zaman en güçlü ve en hızlı olmadım ama kazanmayı başarıyorum. Caleb Ewan, en hızlı bacaklara sahip. Fabio Jakobsen ise en güçlü isim. Ancak bu sizin yarış kazanacağınız anlamına gelmeyebilir." değerlendirmesinde bulundu.
https://i.eurosport.com/2022/05/08/3369145.jpg
Giro d'Italia'nın Macaristan etaplarını başarılı bir şekilde tamamlayan Cavendish, yaklaşık 9 yıllık aradan sonra bu turda yarışıyor.
"Sprint, tekerlek üzerinde satranca benziyor."
"Macaristan'daki Giro inanılmazdı. Kalabalık muhteşemdi. Burada bulunmak ve kazanmak benim için ayrıcalık. Geri döndüğüm için mutluyum."
Giro'da yarışan Cavendish'in takım tarafından verilen karar doğrultusunda Tour de France için ekipte bulunmayacağı ve yarışmayacağı ihtimalinin olduğunu hatırlatalım.
Quick-Step Alpha Vinyl Team, Fransa Bisiklet Turu için Fabio Jakobsen ile sprint ekibini şekillendirmek istiyor.
Bisiklet
Mark Cavendish'ten devam kararı
DÜN - 05:23
İtalya Bisiklet Turu
İtalya Bisiklet Turu | 13. Etap - Rota
19/05/2022 - 20:30