Konya'nın Beyşehir ilçesindeki tarihi Eşrefoğlu Camisi önünden başlayan 212.6 kilometrelik etaba 169 sporcu katıldı. Konya-Konya etabında kaza geçiren Delko takımından Clement Berthet yarışa girmedi.
Turun ikinci etabı olan Konya-Konya'yı da kazanan Cavendish yine yarışı en önde tamamladı. Büyük Britanyalı sporcu yarışı 5 saat 10 dakika 34 saniyelik derecesiyle kazandı.
Üçüncü etapta Belçika'nın Alpecin Fenix takımından Jasper Philipsen ikinci, Belçika'nın Bingoal Pauwels Sauces WB takımından Stanislaw Aniolkowski üçüncü sırayı elde etti.
İtalya Bisiklet Turu
Giro d'Italia | Üçüncü etap özeti
3 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2021/04/13/3072760.jpg
Mark Cavendish, 10 saat 3 dakika 14 saniyelik derecesiyle genel klasmanda liderliğini sürdürdü.
Bir önceki etaptan sonra günü bir kez daha ilk sırada bitiren Cavendish, Alanya-Kemer etabında turkuaz mayoyu giymeye hak kazandı.
Cavendish'i genel klasmanda sıralamasında Alpecin-Fenix takımından ise Belçikalı Jasper Philipsen sekiz saniye geriden, Rally Cycling takımından Hollandalı Arvid De Kleijn ise on saniye takip ediyor.
56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun dördüncü etabı Alanya-Kemer arasında koşulacak. Genellikle düz bir rotaya sahip parkurda sürücüler toplam 184.4 kilometre pedal çevirecek.
İtalya Bisiklet Turu
Giro d'Italia | Dördüncü etap profili
3 SAAT ÖNCE
İtalya Bisiklet Turu
Giro d'Italia | İkinci etap özeti
DÜN - 06:03