Üç hafta önce La Gazzetta dello Sport'a vermiş olduğu demeçte profesyonel bisiklet kariyerine iki sene daha devam etmek istediğini belirten, hem mental hem de fiziksel açıdan kendisini Fransa Bisiklet Turu'na hazırlayan Mark Cavendish, takım kararı sebebiyle bu tarihi yarışta yer alamayacak.
Tour de France hakkında verdiği demeçlerde Cavendish, "Elbette bu turda yarışmayı seviyorum ama ben bir profesyonelim ve her zaman böyle oldum. Takımım için ne gerekiyorsa onu yaparım." şeklinde konuşmuştu.
34 kez Tour de France'ta etap kazanarak tarihe geçen Cavendish, 2012'de Fransız L'Equipe gazetesi tarafından Tour de France'ın tüm zamanlardaki en iyi sprinteri olarak gösterilmişti.
Fransa Bisiklet Turu
Fransa Bisiklet Turu : Dördüncü etap profili
DÜN - 08:48
Quick-Step Alpha Vinyl takım menajeri Patrick Lefevere, aldıkları kararı Giro d'Italia'nın son haftasında Cavendish'e ilettiklerini belirtirken efsanevi bisikletçiden "Ben bir profesyonelim. Son güne kadar hazır olacağım." cevabı aldıklarını paylaştı.
https://i.eurosport.com/2022/05/26/3380813.jpg
"Sprinter olarak Fabio Jakobsen ile Fransa Bisiklet Turu'na katılacağımız bir sır değil. Ancak bıkana kadar iki isimle konuşmaya devam edeceğim."
Öte yandan Man Adası doğumlu Cavendish için Tour de France'a katılmanın düşük de olsa bir ihtimali söz konusu. Fabio Jakobsen, koronavirüse veya başka bir rahatsızlığa yakalanırsa Cavendish, tur kadrosuna katılacak ilk isim olacak.
Fransa Bisiklet Turu
Dylan Groenewegen: "Eşim ve oğlum için"
04/07/2022 - 05:27
Fransa Bisiklet Turu
Kopenhag’dan Paris’e Tour de France Rehberi
01/07/2022 - 09:40