2022 Amstel Gold Race ve La Flèche Wallonne kadınlar yarışlarında zafere ulaşan İtalyan bisikletçi Marta Cavalli, bir dönem Anna van der Breggen'den gördüğümüz dominasyonu bizlere izletiyor.
Ardenler Kraliçesi Breggen gibi üstün bir performans sergileyen 1998 doğumlu Cavalli, temmuz ayında düzenlenecek spor tarihinin önemli organizasyonlarından Tour de France için hedefini belirledi.
Konuk olarak katıldığı discovery+'a konuşan Cavalli, "Hedefimiz ilk yarışlarda kazanabileceğimiz kadar kazanmaktı. Motivasyonum çok yüksekti." dedi.
İtalya Bisiklet Turu
İtalya Bisiklet Turu | 15. Etap - Rota
7 SAAT ÖNCE
"Tüm kış ayı boyunca çalıştım. Spesifik antrenmanlar yaptım. Özellikle efor kısmına odaklandım. Annemiek van Vleuten veya Elisa Longo Borghini gibi atak yapabilmek için çalıştım."
Amstel Gold Race ve Fleche Wallone Feminine'de muhteşem bir başarıya ulaşan Cavalli'nin antrenmanları meyvesini vermiş oldu.
https://i.eurosport.com/2022/04/26/3362252.jpg
Liege-Bastogne-Liege'de zafere ulaşan isim olamayan Cavalli, Ardenler'de üçleme yapma şansını ise kaçırdı.
Cavalli hedefi yaz aylarına çevrilmiş durumda.
"Takımımız için Tour de France büyük bir hedef. Belki de en büyük hedefimiz bu. Geçen yılki yarıştan öğrendiklerimle takımımızın Fransa'daki yarışa oldukça motive olduğunu söyleyebilirim."
"Sarı yelek için savaşmak istiyoruz."
"Bisikletin ne kadar güzel bir şey olduğunu göstermek istiyoruz."
İtalya Bisiklet Turu
İtalya Bisiklet Turu | 14. Etap - Rota
DÜN - 10:41
Bisiklet
Mark Cavendish'ten devam kararı
20/05/2022 - 05:23