Spor tarihinin en önemli organizasyonlarından biri olan Tour de France'a iki gün kala UAE Team Emirates'te Matteo Trentin koronavirüse yakalandı.
32 yaşındaki İtalyan bisikletçinin yanı sıra Jumbo-Visma takım direktörü Merijn Zeeman da virüse yakalandı.
Matteo Trentin, kurallar gereği Frabsa Bisiklet Turu'ndan çekilmek zorunda kalırken Jumbo-Visma takım direktörü Zeeman ise çalışmalarına uzaktan devam edecek.
Bisiklet
Nairo Quintana, İspanya Bisiklet Turu'ndan çekilmek zorunda kaldı
17 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2022/05/26/3380646.jpg
Merijn Zeeman, koronavirüs testinin negatif çıkacağı ana kadar çalışmalarına bilgisayar başında devam edeceğini belirtti.
Trentin'in yerine takım kadrosuna Marc Hirschi dahil edildiği açıklandı.
Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI), artan pozitif vakalar sonrasında sporcuların ve takım üyelerinin yarış başlamadan iki gün önce "en az bir negatif antijen testi" sunma zorunluluğunu içerecek olan Covid-19 önlemini ortaya çıkarmıştı. Öte yandan PCR testi pozitif çıkan iki veya daha fazla sporcusu olan bir takımın çekilme kuralı ise kaldırıldı.
Primoz Roglic önderliğinde Tour de France'ta sarı mayoyu elde etmenin planlarını yapan Jumbo-Visma'nın takım kadrosu ise şu şekilde oluştu: Jonas Vingegaard, Christophe Laporte, Sepp Kuss, Wout van Aert, Steven Kruijswijk, Tiesj Benoot, Marc Hirschi ve Nathan Van Hooydonck.
1 Temmuz 2022'de Danimarka'nın başkenti Kopenhag'ta başlayacak Fransa Bisiklet Turu, 24 Temmuz 2022'de Fransa başkenti Paris'in ünlü duraklarından Champs-Élysées'de son bulacak.
Spor tarihinin özel organizasyonlarından biri olan Fransa Bisiklet Turu, Eurosport ekranlarından canlı yayınlanacak.
İspanya Turu
İspanya Bisiklet Turu | 1. Etap
18 SAAT ÖNCE
İspanya Turu
İspanya Bisiklet Turu (Vuelta a España) - Tanıtım
11/08/2022 - 21:31