Tirreno-Adriatico'da üçüncü olarak Giro d'Italia öncesi moral depolayan İspanyol bisikletçi Mikel Landa, İtalya'daki performansı hakkında açıklamarda bulundu.
Üçüncü sırada yarışı bitirdiği için çok mutlu olduğunu ifade eden 32 yaşındaki sporcu, bu performansı göstereceğinden emin olmayarak yarışa başladığını ifade etti.
"Şüphelerim vardı ve yarış öncesinde podyuma çıkabilecek durumda olmadığımı gördüm. İlk 10 içerisinde kendimi görüyordum ama üçüncü sıra için böyle bir beklentim yoktu."
İtalya Bisiklet Turu
İtalya Bisiklet Turu | 15. Etap - Rota
5 SAAT ÖNCE
"Üçüncü sırayı alarak podyuma çıktığım için çok mutluyum. Güvenimi kazandım. Buna ihtiyacım vardı. Bacaklar çalışınca, bir şekilde yarışıyorsunuz ancak kafanız size her şeyi sağlamıyorsa işler biraz karışıyor. Bu hafta bana çok yardımcı oldu. Geçtiğimiz sezonu kapatıp, gelecek hakkında düşünebiliyorum."
https://i.eurosport.com/2022/03/12/3336472.png
Giro d'Italia hakkında konuşan Landa, "Her zamankinden daha iyiyim. Bu hafta benim için harika geçti. Uzun zamandır yapmadığım kadar bisiklet sürmekten keyif aldım. Geçen yıl çok zordu sanki sonsuza kadar sürdü. Yüksek rakım antrenmanlar sonrasında Alpler Turu'na ve ardından Giro'ya katılacağım. Bu hafta kendimi iyi hissettim ve kendimi tamamen şarj ettim." ifadelerini kullandı.
"Yarıştığım son iki Grand Tour'u bitiremedim ancak podyumda olmak için savaşacağım."
İtalya Bisiklet Turu
İtalya Bisiklet Turu | 14. Etap - Rota
DÜN - 10:41
Bisiklet
Mark Cavendish'ten devam kararı
20/05/2022 - 05:23