Cherie Pridham, Chris Froome’un %99 oranında iyileştiğini ve Tour de France’i beşinci kez kazanıp kazanamayacağı hakkında konuştu. Eğer bu gerçekleşirse Chris Froome, Tour de France genel klasman kazananlar rekorunu egale etmiş olacak.
Pridham, katıldığı programda, "Chris’in başa çıkmak zorunda kaldığı sakatlık ve sakatlığın boyutu, iyileşme süreci ve rehabilitasyon süreci oldukça zordu ve onun yanında olmak için takımca çok zaman harcadık.” dedi.
"Olması gerektiğinden daha çok geri planda kaldı fakat, Birleşik Arap Emirlikleri’nde her geçen gün kendisini çok daha iyi hissediyordu.
Fransa Bisiklet Turu
Fransa Bisiklet Turu : Dördüncü etap profili
13 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2021/02/22/3000236.jpg
“Sanırım tüm takıma inanmamız gerek, değil mi? Ona olabildiğince destek verdiğimiz gibi, tüm takımdaki yarışçılara destek vermeliyiz. Chris’in, Chris Froome olduğunu hatırlamalıyız fakat takımımızda başka iyi sürücülerimizde var. Vanmarcke, Darly Impey, Dan Martin, Paddy Bevin, bu isimler de iyi iş çıkarabilirler.”
Pridham, Chris Froome’un kazadan sonra Tour de France’i kazanıp kazanamayacağı hakkında soruları da yanıtladı.
"Neden olmasın? Onu sahneye çıkartmamızın baş nedenlerinden biri bu. Tour de France düşünmek için daha çok erken, fakat bunu arka planda inşa etmeye çalışıyoruz ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki koçlardan duyduklarım ve performansından ötürü bu yolda ilerlediği açıkça ortada. En önemlisi ise, neredeyse %99 şekilde iyileşmiş olması.”
Froome, 2019’da korkunç bir kaza geçirmiş, 2020’de ise en üst seviyesine çıkmakta zorlanmıştı.
Fransa Bisiklet Turu
Dylan Groenewegen: "Eşim ve oğlum için"
DÜN - 05:27
Fransa Bisiklet Turu
Kopenhag’dan Paris’e Tour de France Rehberi
01/07/2022 - 09:40