Cumartesi günü Bora-Hansgrohe’den yapılan açıklamaya göre Slovak yıldız, kardeşi Juraj ve takım arkadaşı Erik Baska’nın geçen haftaki testleri pozitif sonuçlandı ve sonraki kontrollerde de bu durum değişmedi. Üçlünün, hastalığı hafif semptomlarla geçirdikleri kaydedildi.
Yapılan takım açıklamasında Sagan’ın şu sözlerine yer verildi: “Birkaç haftadır ben, kardeşim Juraj ve takım arkadaşım Erik Baska Gran Canaria’da idman yapıyoruz. 29 Ocak’ta buradaki bir laboratuvarda eve güvenli dönüşü sağlamak adına PCR testimizi yaptırdık. Sonuç ne yazık ki umduğumuz gibi gelmedi ve üçümüzde de koronavirüse rastlandı. Şu an iyi hissediyoruz ama malum günden beri tamamıyla karantina altındayız.”
Bisikletçilerin,şu an takımın sağlık ekibinin gözetimi altında karantinada olduğu öğrenildi. Test sonucu, Sagan’ın ay sonunda başlayacak sezonu öncesi yaptığı hazırlıklara darbe vurdu.
Fransa Bisiklet Turu
Fransa Bisiklet Turu : Dördüncü etap profili
13 SAAT ÖNCE
Takım menajeri Ralph Denk yaptığı açıklamada: “Zamanlama kesinlikle iyi değil ama Covid’e yakalanmak için uygun zaman diye bir şey de yoktur zaten. Peter çok motiveydi hala da öyle, o yüzden hazırlık sürecinde büyük bir aşama kaydetmişti. Fakat şu an önemli olan tek şey üçünün de farklı semptomlar göstermeden hastalığı atlatmaları ve sağlıklarına kavuşmaları. Sağlık ekibimiz onlarla yakından ilgileniyorlar ve en kısa zamanda sağlıklarına kavuşmaları için uğraşıyorlar.”
https://i.eurosport.com/2021/02/06/2986024.jpg
31 yaşındaki Sagan, Bora-Hansgrobe’nin geçen ayki İtalya kampının ardından Gran Canaria’ya gitmiş ve yeni sezon programı için çalışmalarına başlamıştı. Denk, Sagan’ın programının hastalığı atlattıktan sonraki konu olduğunu dile getirdi.
“Sezonun başlangıcı için konuşmak şu an anlamsız. Her şeyden önce üçünün de iyileşmesi ve tamamen sağlıklı hale gelmeleri lazım. Ondan sonra ileriki adımları düşünürüz.”
Sezonunun başlamasına üç hafta kalan Sagan, iyileşme sürecinin hızlı geçmesini umuyor.
“Umut ediyorum ki bir sonraki testlerimiz negatif sonuçlanacak ve biz de normal çalışma programımıza dönebileceğiz.”
Fransa Bisiklet Turu
Dylan Groenewegen: "Eşim ve oğlum için"
DÜN - 05:27
Fransa Bisiklet Turu
Kopenhag’dan Paris’e Tour de France Rehberi
01/07/2022 - 09:40