Takımıyla birlikte kampta olan Bora-Hansgrohe sürücüsü Peter Sagan, 2021 sezonuna şubat ayının sonunda Omloop Het Nieuwsblad'da düzenlenecek Kuurne-Brussel-Kuurne ile başlayacak. Cumartesi günü konuşan Bora-Hansgrohe Sportif Direktörü Jan Valach, Slovak sürücünün Giro d'Italia, Tour de France, Tokyo Olimpiyatları ve Dünya Şampiyonası'nda yarışmaya hazır olduğunu söylemişti.

Ancak pazar günü basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sagan, 2021 sezonu için takviminde yalnızca Klasikler'in kesin olduğunu açıkladı.

Bisiklet
Tom Dumoulin bisiklete ara verdi
24/01/2021 - 08:15

"Takvimin nasıl olcağına bakacağız. Şimdilik Klasikler'e kadar takvimimim net. Daha sonra neler yapacağımıza bakacağız. Bir karar vermeliyiz, çünkü bu yıl Olimpiyat Oyunları ve Dünya Şampiyonası'na sahip olduğu için çok önemli."

Lake Garda'daki kampta konuşan Peter Sagan, karar vermek için zamana ihtiyaçları olduğunun altını çizerken birbiri arasında kısa bir aralık olan Tour de France ve Tokyo Olimpiyatları arasından yeşil mayo mücadelesini tercih edeceğini itiraf etti. Sagan, bu kararı için yarışları öncesi geçirilecek karantina sürelerini gerekçe gösterdi.

"Eğer şimdi karar verecek olursam, tabii ki yeniden yeşil forma için mücdele etmeyi tercih ederim. Fakat kimse ne olacağını bilmiyor. Japonya'ya iki hafta erken varmamız gerekebilir. Ancak aşı ile birlikte farklı kurallar geçerli olabilir. Neler olacağını önümüzdeki beş ayda göreceğiz."

https://i.eurosport.com/2020/10/13/2914207.jpg

17 Ocak'tan sonra takımıyla Gran Canaria'da yeni bir kampa girecek Sagan, sonraki ay yüksek irtifalardaki çalışmalar için Sierra Nevada'da bulunacak. "Daha sonra da Nieuwsblad ve Kuurne olması gerekiyor." diyen Slovak yarışçı sezona hazırlık takvimini bu şekilde özetledi.

2017'de bünyesine katıldığı takımdaki geleceği de kendisine sorulan Sagan, "Bu takımda olmaktan dolayı çok mutluyum. Bir sene daha kalacağım ve daha sonra ne olacağına bakacağız." cevabını verdi.

Takımdaki yeni simalar, çıkış yapan Alman sürücülerin performansı ve buna bağlı olarak kendi rolünün güncel konumu da sorulan Sagan gülerek şu yanıtı verdi:

"Bu iyi bir şey. Daha güçlü isimler varsa, daha iyi bir takım vardır. Ben, hala buradayım."
Bisiklet
Froome, sezona Birleşik Arap Emirlikleri'nde başlayacak
22/01/2021 - 13:34
Bisiklet
Bir Devrin Sonu: Tour de France ‘75
20/01/2021 - 11:50