2020 Tour de France şampiyonu Tadej Pogacar, Liege-Bastogne-Liege'de Julian Alaphilippe'yi çok küçük bir farkla geride bırakarak kariyerindeki ilk anıt yarışı zaferine imza attı. 22 yaşındaki UAE Team Emirates yarışçısı Tirreno-Adriatico ve Birleşik Arap Emirlikleri Bisiklet Turu'ndan sonra bu sezonki üçüncü birinciliğini kazandı.
Son 500 metrede birincilik için sprint mücadelesinde yer alan beş sürücüden biri olan Groupama FDJ sürücüsü David Gaudu, podyumda Pogacar ve Alaphilippe'ye eşlik ederken Alejandro Valverde (Movistar) ve Michael Woods (Israel Start-up Nation) sırasıyla dördüncü ve beşinci basamakta yer aldı.
Gökkuşağı mayoyu taşıyan Julian Alaphilippe, geçtiğimiz sezonun ardından bir kez daha bitiş çizgisinde yarış birinciliğini kaybetti.
İtalya Bisiklet Turu
Giro d'Italia | Üçüncü etap özeti
20 SAAT ÖNCE
Yarış sonrası konuşan Tadej Pogacar, Liege-Bastogne-Liege'de kazanmanın kendisi için çok önemli olduğunu dile getirdi.
"Burada bu isimlere karşı kazanmak inanılmaz. Sonda çok şanslıydım, benim için iyi bir galibiyet - Geriden başladım. Bu inanılmaz. Bisiklet rüyasını yaşıyorum."
"Alaphilippe'nin güçlü gözüktüğünü biliyordum ve ben de dayanabildiğim kadar onun tekerinde kalmaya çalıştım. Bugün bacaklarım çok iyiydi ve bu da bana finişte gerçek hıza ulaşmamı sağladı."
https://i.eurosport.com/2021/04/25/3121352.jpg
Geçtiğimiz sezon erken sevindiği için birinciliği kaptıran ve daha sonra sprintte Marc Hircshi'yi engellediği için podyumdaki sırasından da olan QuickStep sürücüsü Julian Alaphilippe, bu kez pişman olmadığını söyledi.
"Bu sene benim için büyük bir hedefti. İyi yarıştığımı düşünüyorum ki podyumda Fransa Bisiklet Turu şampiyonunun arkasındayım."
"Mutluyum ancak kazanmayı tercih ederim. Liege'de podyumda olmak her zaman harika bir şey. Kazanmayı denedim fakat Tadej daha güçlüydü. Tebrikler onun için."
Geçtiğimiz sezonun birincisi Primoz Roglic (Jumbo Visma) ise yarışı ilk beşe giren isimlerin dokuz saniye gerisinde noktaladı.
İtalya Bisiklet Turu
Giro d'Italia | Dördüncü etap profili
20 SAAT ÖNCE
İtalya Bisiklet Turu
Giro d'Italia | İkinci etap özeti
DÜN - 06:03